Cvilín – Ve dnech 4.–7. července se na Cvilíně uskuteční duchovní obnova se psaním ikon. Povede ji lektorka ikonopisectví Ludmila Adlerová a k dispozici bude i kněz – rektor poutního chrámu P. Sebastian Gruca, OFMConv.

Nejde o první podobnou duchovní obnovu, jež se bude na Cvilíně konat, jak můžete zjistit z článku na tomto odkaze. Každopádně i z tohoto článku je znát, že na účastnicích zanechal stopy, a může posloužit jako upoutávka na tu letošní. V upoutávce na onu minulou napsala Jana Praisová tato slova:


„Jsou na ně zváni všichni, koho ikonopisectví jako výtvarný jazyk křesťanství zajímá, chtějí ho prožít a více se o něm dozvědět. Jak předesílá lektorka, na víkend může přijet každý, i ten, jenž si myslí, že není výtvarně zdatný. Kurz bude zároveň i netradiční duchovní obnovou se mší svatou, adorací i procházkami na nádherném poutním místě. Za mnohá slova vydá svědectví řádové sestry Barbary: »Kurz jsem dělala již třikrát a pokaždé ho prožila jinak. Je pro mě časem duchovní obnovy, protože se u tvorby ikony modlím, cvičím se v trpělivosti a pokoře. Je to nahlédnutí do krásy barev, krásy ticha, protože u ikony, aby mi psaní něco přineslo, je potřeba se ztišit.«“


Ta letošní ikonopisecká duchovní obnova pokryje druhou část prvního červencového týdne (4.–7. července) a jeho cena je 3 500 Kč – bez ubytování. Ubytovat se lze přímou v poutním domě stojícím kousek od kostela. V ceně kursu je zahrnuto lehké občerstvení a pomůcky potřebné ke psaní ikony, kterou si každý účastník kursu pod vedením lektorky ikonopisectví Ludmily Adlerové, která se sama učila psaní ikon pod vedením pravoslavné lektorky ikonopisectví, vytvoří.

Podrobnější informace dodá P. Sebastian Gruca:

adresa: Vyletní 3, 794 01 Krnov
tel.: +420 732 664 763
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ilustrační foto z loňské duch. obnovy - Aleš Repka/ Člověk a Víra

Pin It