Ostrava – Diecézní ministrantská rada zve všechny, kdo se ve farnostech starají o ministranty, na diecézní setkání. V pátek 31. května bude společný večer hostit farnost Ostrava-Zábřeh. V příštích týdnech se pro ministranty a ministrantky z diecéze chystá mj. fotbalový turnaj v Jablunkově a Minifor pro dívky v Hlučíně.

7. Setkání vedoucích ministrantů

Diecézní setkání ministrantských vedoucích

„Naším cílem je, aby se vedoucí z farností potkali, seznámili a dali nám také zpětnou vazbu,“ uvádí za Diecézní ministrantskou radu kaplan pro ministranty P. Václav Rylko. „Chceme vidět, co se ve farnostech děje a společně přemýšlet, jak se posunout dál, co naplánovat a jak můžeme pomoct,“ pokračuje P. Rylko. Setkání začne v pátek 31. května mší svatou v kostele Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu, následně se účastníci přesunou do místního pastoračního sálu pod kostelem. Zváni jsou jak kněží, tak laici. Na setkání je potřeba se přihlásit. Více ZDE.

V diecézi aktuálně finišuje Celoroční ministrantská hra, kterou Diecézní ministrantská rada brzy vyhodnotí. Mezi hlavními výhrami je také pouť do Říma.

O dost blíže to mají ministranti z diecéze do Jablunkova, kde se v sobotu 1. června koná Ministrantský fotbalový turnaj. Program začíná mší svatou v 8 hodin s generálním vikářem Janem Czudkem v jablunkovském farním kostele. Fotbalová klání se pak odehrají na stadionu Spartak v Návsí. Více ZDE.

Ještě v tomto školním roce se chystá také Minifor pro dívky. Konat se bude 14. až 16. června v Hlučíně a téma zní: „Nejsvětější Trojice a já.“ Víkendovka je otevřená pro dívky do 8 do 13 let a přihlašování najdete ZDE.

Pin It