Velehrad – Každoroční setkání kněží a jáhnů Moravské církevní provincie se na Velehradě letos odehrává od pondělí 26. února až do středy 28. února. V organizaci formačního i přátelského setkání se diecéze střídají. Letos přišla řada na ostravsko-opavskou diecézi.

Společné mše svaté celebrují biskupové z Moravy a Slezska. Foto: Mons. Jan Czudek

Kromě společných bohoslužeb, modlitby i sdílení jsou páteří programu přednášky. Všechny letos souvisí se vztahem křesťanů k médiím. Program v pondělí 26. února otevřela přednáška Jaroslava France z Katedry komunikace Cyrilometodějské teologické fakulty v Olomouci, který mluvil o teologii komunikace a evangelizaci. Navázal na něj Miroslav Karas, bývalý zpravodaj České televize v Polsku a Rusku, který v současné době vede ostravské studio ČT. Jeho přednáška měla titul: Role a poslání veřejnoprávních médií v současnosti.

Dále v programu došla řada na reformu komunikace ve Vatikánu vzhledem k některým mediálně známým kauzám. Účastníci se také mohli od Michaely Veteškové z Českého rozhlasu dozvědět více o mediální gramotnosti mladých lidí. Hlavním hostem úterního programu je šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Josef Pazderka, který si připravil přednášku: „Média – spojenec nebo nepřítel?“. Závěr programu bude ve středu patřit evangelizaci na sociálních sítích s projektem Saletini Rozkvet a workshopu o dezinformacích.

velehrad2024 2

Pin It