Diecéze – Víkend, při kterém věřící uctívají Neposkvrněné početí Panny Marie, můžete začít charitativním workshopem v hukvaldském Hubertu. Během volných dní budou slaveny poutní mše svaté a lze se potěšit hudbou na některém z adventních koncertů. Pokud chcete vyrazit do přírody a zároveň prožít duchovní společenství, putujte společně s mladými z hlučínského děkanátu z Kravař do Hrabyně za Pannou Marií. Zajímá vás služba Lékařů bez hranic?  Vydejte se do Nového Jičína na diskusi s Evou Kušíkovou, která jejich službu představí. V neděli v Ostravě-Pustkovci můžete s biskupem Martinem a farníky poděkovat za 25 let od posvěcení kostela sv. Cyrila a Metoděje. A sestry kongregace Dcer Božské Lásky vás srdečně zvou na prezentaci a promítání filmu o blahoslavených Drinských mučednicích, po kterém se můžete občerstvit a společně o něm diskutovat. Nabídka prožití víkendu je různorodá, takže lze duchovně načerpat a kulturně se vyžít.

Pátek 8. 12.   

Farnost Odry zve v pátek od 17.00 na adventní duchovní obnovu, kterou povede P. Jan Larisch. Obnova pokračuje v sobotu dopoledne od 9.00 do 12.00.

Od 17.00 se koná v hukvaldském Hubertu Charitativní workshop ANDĚL MACRAME, na kterém si malí i velcí vyrobí vánočního andílka technikou macrame a ještě přispějí na dobrou věc. Výtěžek z této akce bude věnován DĚTSKÉ SEKCI MOBILNÍHO HOSPICE ONDRÁŠEK. 

V 17.00 bude sloužit mši svatou u opavských minoritů Mons. Adrian Galbas, arcibiskup z polských Katovic.

V 17.00 se uskuteční žehnání obrazu Panny Marie Pomocné u kaple sv. Josefa v Pískových dolech.

Ve Starém Městě u Bruntálu bude od 18.00 sloužena poutní mše sv. ke cti Neposkvrněného početí Panny Marie.

Sobota 9. 12.

Animátoři hlučínského děkanátu zvou v sobotu na adventní putování za Pannou Marií. Poputují pěšky od fary v Kravařích do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Hrabyni. Začátek pouti je stanoven na 10.00, ve 14.00 pak bude v hrabyňském kostele sloužena mše sv.

V 10.00 se v Mikulovicích uskuteční pouť ke cti sv. Mikuláše.

Od 14.00 uctí na pouti v Heřmánkách Neposkvrněné početí Panny Marie.

Pouť ke cti sv. Mikuláše v Osoblaze se koná od 15.00.

Od 16.00 proběhne koncert Kněžské gregoriánské scholy ve Štěpánkovicích.

Pouť ke cti sv. Mikuláše v Horních Životicích začíná v 16.00.

Od 17.00 jsou zájemci zváni na Adventní koncert Ostravy Brass Quintet do Bernartic u Javorníka. Vstupné dobrovolné.

Charita Nový Jičín zve od 18.00 do Bookafe v Novém Jičíně (Dolní brána 12) na diskusi s Evou Kušíkovou o jejích misích Lékařů bez hranic – Jak vypadá práce lékařky ve válečné zóně? Jsou věci, na které se nedá připravit? Jak se o sebe stará v krizových situacích? Co jí mise Lékařů bez hranic daly?

Neděle 10. 12.           

Generální vikář Jan Czudek bude v neděli v 8 a v 10 sloužit poutní mše svaté v Ludgeřovicích.  

Biskup Martin oslaví v 10 hodin s farností Ostrava-Pustkovec mši svatou na poděkování za 25 let od posvěcení kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Od 10.00 proběhne pouť ke cti sv. Mikuláše v Jindřichově ve Slezsku.

V 10.30 začíná ve Václavově pouť ke cti Neposkvrněného početí Panny Marie.

Od 10.45 bude slavena poutní mše svatá ke cti Neposkvrněného početí Panny Marie v Pržně.

Pěvecký sbor Schola Příbor zve na Adventní koncert, jenž proběhne od 15.00 v kostele sv. Jakuba v Libhošti. 

Adventní koncert proběhne od 15.00 také v Luboměři.

Kongregace Dcer Božské Lásky se sídlem v opavském Marianu srdečně zve na prezentaci a promítání filmu o blahoslavených Drinských mučednicích, sestrách Kongregace Dcer Božské Lásky od 15.00 hodin do Mariana na Rooseveltově ulici v Opavě. Po prezentaci a promítání filmu následuje pohoštění a sdílení.

Biskup Martin v 16.00 v Hlučíně rozžehne na adventním věnci druhou svíci.

Nedělní odpoledne lze také prožít na některém z adventních koncertů:

Adventní koncert pěveckého sboru Cantamus Pozdraveno budiž světlo lze vyslechnout v kostele sv. Michaela archanděla v Kozlovicích. Vstupné dobrovolné.

plakat advent Kozlovice

Zváni jste od 16.00 na benefiční koncert na stavbu nových varhan pro kostel svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu, kam zavítá také Mons. Jan Czudek. Učinkovat bude komorní orchestr Janáčkové filharmonie. Vstupné dobrovolné.

Od 16.00 vystoupí v kostele sv. Mikuláše v Rychalticích Kněžská gregoriánská schola.

Adventní koncert proběhne od 16.30 i v Dolním Benešově.

Obec Hněvošice a farnost Hněvošice pořádá v 17.00 Adventní koncert v kostele Krista dobrého Pastýře. Vystoupí Slezský žesťový kvintet. Vstupné dobrovolné

Farnost v Lichnově u Nového Jičína zve od 17.00 do kostela sv. Petra a Pavla na Adventní koncert pěveckého sboru Cantus Venuste. Vstupné dobrovolné.

V 17.00 se v kostele sv. Jana Křtitele ve Velkých Albrechticích uskuteční Adventní koncert pěveckého sboru absolventů bíloveckého gymnázia „Happy view“.

V kostele v Malé Morávce vystoupí v 18.00 Pěvecký sbor města Vrbna.

Pin It