KrálíkyDotkni se nebe – pouť rodičů, kteří přišli o dítě, se koná již po sedmé, tentokrát o víkendu 13. – 16. 10. 2023 v Králíkách. Zváni jsou všichni, kteří trpí ztrátou dítěte – rodiče a další blízcí dětí, které zemřely v průběhu těhotenství nebo těsně po něm.

dotkni se nebe 1 page 001Poutníky čeká sdílení i ztišení, svátosti i společenství, chvály a přímluvná modlitba, přednášky, tanec a mnoho dalšího. Obnovu povede P. Karel Moravec. Na místě budou přítomni i další kněží, mj. P. Milan Grossmann, ke svátosti smíření a duchovnímu rozhovoru. Poradci pro pozůstalé také nabídnou naslouchající ucho. Pro účastníky zahrají kapely ALIVE a Silence and Joy k rozjímání i chválám. Členka komunity blahoslavenství Jana Kubínová provede ženy lekcí biblického tance.

Poutě rodičů jsou výjimečné především jedinečným společenstvím, které se každoročně vytváří. Rodiny, které procházely akutní ztrátou, se vracejí i v dalších letech sdílet, jak se jim daří v dalším životě a mohou tak být nadějí pro ty, kteří jsou momentálně na dně.

S ohledem na rodiče, kteří procházejí akutní fází truchlení, děti nebudou mít dovoleno chodit s rodiči na některé části programu. Hlídání pro děti po čas obnovy je zajištěno. Pokud je dítě na organizované hlídání ještě příliš malé, je možné si za sníženou cenu přivézt s sebou někoho z příbuzných, kdo se bude o dítě po čas programu starat.

„Jednou jsem mluvila s P. Karlem Moravcem v klášteře na Králíkách o tom, že se dělají duchovní obnovy pro všelijaké skupiny lidí, jen pro rodiče po ztrátě se nedělá nikde nic. A on mi řekl: „Tady máš k dispozici celý klášter, tak něco dělej ty“. A v tu chvíli se to všecko propojilo, moje osobní zkušenost ztráty s touhou pomáhat jiným a letos máme před sebou 7. pouť, které jsme loni dali přídomek Dotkni se nebe. Protože to je přesně to, co chceme, aby rodiče, kteří jsou zlomeni, po všech směrech mohli zažívat. Pozvednout ruce k nebi a slovy písně volat: ‚Dotýkej se mocí, dotýkej se ran...‘ A ono tam k těm dotekům skutečně dochází, byli jsme za těch 6 let svědky nádherných milostí a požehnání, uzdravování. Setkali jsme se se spoustou úžasných lidí, někteří přijedou jednou, někteří se pravidelně vrací a je to pro ně možnost, jak alespoň 1x ročně moct o svých dětech ještě mluvit. Někteří ze starších ročníků už se teď zapojují i do organizace a nechávají tak svoji bolest proměňovat v něco ušlechtilého. Je to Bohem nesmírně požehnaná věc. A za to jsem nevýslovně vděčná, protože tak na vlastní oči, na vlastní tělo, vlastní duši můžu prožívat, že těžké, ké, které vůbec nechápeme, má Bůh moc proměňovat nádherným způsobem,“ vydává svědectví organizátorka Petra Kolčavová.

Přihlašovací formulář najdete zde

 V případě dalších dotazů pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pin It