Ostrava – “Fandíme rodině, ať žijou tátové a mámy. Fandíme rodině, díky, že jste tu s námi! Fandíme rodině ve světě, co jde od desíti k pěti. Fandíme rodině, ať žijou naše děti!” Těmito slovy své nové písničky roztančil vlídný písničkář Pavel Helan téměř 250 účastníků rodinného festivalu Fandíme rodině!. Pořádalo jej Centrum pro rodinu a sociální péči v sobotu 16. 9. v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě-Vítkovicích, kde má sídlo.

Fandíme rodině 1

Nabídky prorodinného programu využili rodiny s dětmi, přátelé Centra, ale také senioři z nedalekých domovů. A určitě to stálo za to! Do světa folkloru a lidových tradic jsme se ponořili díky Moravskému folklornímu souboru Ševčík. Taneční vystoupení protkané zpěvem lidových písniček pro nás připravily děti různého věku. Nejmenší účastníci festivalu byli vtaženi do vyprávění Daisy Mrázové v loutkové pohádce Haló, Jácíčku, kterou sehráli mladí herci Studia G. Příběh o přátelství, lásce, radosti ze hry i objevování si vysloužil obrovský potlesk. A když pak mezi přítomné vtrhli dva klauni Klaunského divadla MIMO, děti byly doslova ohromeny. Učily se žonglovat, točit talíři a na památku si odnesly různá zvířátky z nafukovacích balónků. Laskavým zakončením programu pak bylo vystoupení písničkáře Pavla Helana, který zpíval písničky veselé i k zamyšlení. A především pro tuto příležitost složil novou písničku, která sklidila velké ovace.

Fandíme rodině 2Fandíme rodině 4Fandíme rodině 5

V průběhu celého odpoledne mohly děti využít tři tvořivé dílny. Domů si tak odnášely náramek z gumiček, otvírák či zrcátko vyrobené pomocí plackovače a nádherné obrázky vysypané pískem. Zároveň mohly využít stánek České televize, kde je čekalo několik úkolů, třeba výroba Večerníčkovy čepice. Možnost skamarádit se a vyfotit s postavičkami Jů a Hele bylo třešinkou na dortu.

Fandíme rodině 3

“Na festival chodíme s dětmi každý rok a vždy odcházíme velmi spokojeni. Dcerám se líbily tvořivé dílny, jízda na rikši, skákací hrad i divadlo. Já zase oceňuji bohatý kulturní program, občerstvení i stánek s upomínkovými předměty.” sdělil tatínek tří dcer a pochlubil se krásným novým tričkem s veselým logem Fandíme rodině!.

Za organizátory celou akci shrnuje Jan Dvořák, vedoucí oddělení fundraisingu a PR:  “Výborné občerstvení, krásné počasí, velice příjemná atmosféra i radost a rozzářené oči dětí. To vše jsme na festivalu zažili!”

S přípravou i organizací pomáhali také studenti Zdravotnického lycea Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické. Organizátoři také děkují všem partnerům, díky nim mohli festival uspořádat.

Radka Moricová

Fotogalerie: Karolína Dvořák

 

Pin It