Kopřivnice – Na kopřivnické církevní základní škole se učí už třicátým rokem. Jubileum si škola připomněla v úterý 22. listopadu slavnostní akademií, k výročí se chystá i v lednu Den otevřených dveří a v květnu vydání almanachu.

„Když se dívám do historie školy, naplňuje mě to vděčností vůči Bohu, že nad námi držel svou ochrannou ruku a taky, že nás i těžkými dobami provázela svatá Zdislava. Třeba v začátcích, kdy jsme hledali prostory pro výuku, než se našla budova, ve které jsme nyní. A myslím i na dobu před šesti lety, kdy jsme znejistěli ohledně budoucnosti kvůli nájmu. Tehdy se to podařilo vyřešit díky zřizovateli – Biskupství ostravsko-opavskému, které budovu odkoupilo,“ zavzpomínal na začátek ředitel školy Pavel Janek.

Žákovská vystoupení odstartoval znovuobnovený školní sbor Holoubci a hrdličky a hned po něm následovala šňůra vystoupení všech tříd. Taneční žánry a rytmy se rychle střídaly. Od choreografie berušek a slunéček sedmitečných v podání prvňáčků přes čokoládové disko třeťáků až k druhému stupni, kde žáci předvedli pestrý výběr talentů: k vidění byla i akrobacie na horském kole nebo skoky s autem na dálkové ovládání.

Mezi gratulanty nechyběl biskup Martin David, ani dřívější kopřivničtí školní kaplani - P. Karel Doležel, P. Petr Kuník a P. Jiří Ramík. Jejich nástupce, současný kopřivnický farář P. Martin Kudla si pro své přání vypůjčil citát od sv. Pavla, že vytrvalost plodí osvědčenost a osvědčenost naději: „Máme třicet let školy, a to se nezdá hodně. Dneska je ale dobré zkoušeno, aby vytrvalo. Já škole přeji, aby vytrvala v hodnotách, které zastává.“ Naděje pak podle něj tkví také ve dvou stech dětech, které do školy chodí.

ONDŘEJ ELBEL

Snímky Jakub David

Pin It