Ostrava - Sopranistka Veronika Rovná, houslový virtuos Jiří Vodička s komorním orchestrem Camerata Janáček a kapela Zrní vystoupí 6. října 2022 od 19 h v ostravském Divadle A. Dvořáka při benefici na podporu rekonstrukce Charitního domu sv. Václava – domova pokojného stáří.


Selise


Charitním domě sv. Václava pomáháme seniorům důstojně a s péčí prožívat stáří od roku 1998. Připravovaná rekonstrukce podkroví objektu přinese zkvalitnění služby vybudováním jednolůžkových pokojů, které zajistí soukromí a samostatné zázemí pro klienty, kteří nyní žijí ve sdílených pokojích. Rekonstrukce bude spolufinancována z dotace Ministerstva práce a sociálních věcí a výtěžek benefice nám pomůže dofinancování spoluúčasti Charity Ostrava. Koncert se uskutečňuje také v rámci akcí napříč republikou u příležitosti 100 let působení Charity Česká republika.

Hudební program benefice přinese vystoupení kladenské kapely Zrní, díky spolupráci se souborem opery Národního divadla moravskoslezského se představí jeho přední sólistka Veronika Rovná s komorním orchestrem Janáčkovy filharmonie Ostrava - Camerata Janáček. S Cameratou Janáček zahraje Vivaldiho koncerty Čtvero ročních období houslový virtuos a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička.

Cena vstupenky: 400 / 300 Kč, sleva 50 % pro seniory, držitelé průkazů ZTP, ZTP/P a studenty, děti do 12 let zdarma.

Hlavní stránka (caritas.cz)

Záštitu nad koncertem převzali:
Mons. Martin David, apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze
prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., hejtman Moravskoslezského kraje
Ing. Tomáš Macura, MBA, primátor statutárního města Ostravy

Moderátor: Marián Pospěcha

Předprodej vstupenek od 18. 8. 2022 v on-line v systému Colosseum Ticket a jeho prodejních místech po celé ČR (městská infocentra a další místa) nebo v on-line systému Národního divadla moravskoslezského a jeho prodejních místech. Vstup veřejnosti bude možný od 18:00 h. Celý výtěžek prodeje vstupného bude využit na dofinancování rekonstrukce Charitního domu sv. Václava - domova pokojného stáří.

Projekt je realizován s finanční podporou Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy
a mnoha dalších partnerů.

Převtato z webu Charity Ostrava.

Pin It