Praha – Evangelizační projekt Godzone zahájí letos své podzimní turné v České republice a po dvou vystoupeních v Praze a Ostravě zamíří na domovskou scénu na Slovensko. Organizátoři kampaně, která prostřednictvím hudby, zpěvu, tance a osobních svědectví hlásá křesťanské poselství, chtějí na stadionech divákům sdělit aktuální odkaz: "Nevzdávej To!"


Godzonetour


„Žijeme náročné časy a určitě každý z nás má i své zápasy a boje. Přeji nám všem, abychom nevzdali zápas o jednotu a vztahy, zápas o Boží království. Je vidět, jak se nepřítel snaží rozbít nás, rozbít vztahy a spolupráce, rozbít nasazení a ukrást vášeň a sny o probuzení. Nepřestávejme prosím snít!“, říká o tématu tour ředitel projektu Julius Slovák.

Jaká bude letošní Godzone tour?

Godzone tour se vydá na cestu ve dnech od 24. do 29. října. Vystoupí ve čtyřech slovenských a ve dvou českých městech. Celá série koncertů začne 24. října v Praze v Malé sportovní hale v areálu Výstaviště Praha v Praze-Holešovicích. Následující den 25. října se přesune do Ostravy-Poruby. Vystoupení se odehraje stejně jako v loňském roce na zimním stadionu RT Torax Aréna. Evangelizační projekt pak pokračuje v Žilině, Prešově, Bánské Bystrici a zakončí 29. října v Bratislavě. V každém městě program začíná v 18.00 a končí ve 21.00 hodin. I letos je vstup na akci bezplatný.

Jak se na akci připravuje Ostrava?

Hlavnímu programu v Ostravě budou v den konání tour v čase od 14.00 do 17.00 předcházet venkovní aktivity v prostoru u kruhového objezdu na ul. Hlavní v Ostravě-Porubě a také návštěvy týmu Godzone v několika středních školách.

Organizátoři v Ostravě také hledají dobrovolníky na realizaci tour. „Je možnost se přihlásit, vybrat si některou službu a stát se součástí týmu,“ nabízí jeden z nich Miroslav Přikryl a dodává, že je to pro mladé skvělá příležitost nahlédnout do zákulisí akce. Přihlášku zájemci najdou na webové stránce tour.godzone.sk v sekci lokální dobrovolníci.

Jak to celé vzniklo?

První turné se uskutečnilo v roce 2009 a inspirovalo k realizaci další série evangelizačních akcí pod hlavičkou projektu Godzone. Cílem Godzone tour je přinášet evangelium novým, kreativním a moderním způsobem, čímž chce přilákat a zaujmout hlavně mladé lidi.
Účastníci večerních koncertů mají možnost vidět bohatý program s hudebně tanečnými vstupy, chválové modlitby, také jedinečné příběhy a svědectví lidí z celého Slovenska a kvalitně propracovanou videoprodukci.

Poslední rok byl komplikovaný a Godzone tour 2021 s tématem Bůh není mrtvý se konalo fyzicky jen v Prešově a v Ostravě. Avšak díky vysílání TV Noe a TV Lux sledovalo Godzone tour více než sto tisíc diváků.

Bližší informace jsou postupně zveřejňovány na stránce tour.godzone.sk.


Plán turné pro rok 2022:

Česká republika

Praha, 24.října: Malá sportovní hala, Výstaviště
Ostrava, 25.října: RT Torax Aréna, Ostrava – Poruba

Slovenská republika

Žilina, 26.října: Niké Aréna
Prešov,27.října: Tatran Handball Aréna
Banská Bystrica, 28.října: Tipsport Aréna
Bratislava, 29.října: Incheba Expo Aréna

Pin It