Český Těšín -  Na pouť k Panně Marii Frýdecké se v sobotu 13. srpna vydají farníci z České Těšína. Trasu dlouhou 30 kilometrů plánují ujít pěšky a za každého počasí. Putování zahájí v 6.30 požehnáním v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Českém Těšíně. Kdo se chce k poutníkům připojit, měl by se na cestu dobře připravit. Vzít si dobré boty, pláštěnku, svačinu na celý den a dobrou náladu.


frydekpoutnici


Poutníci plánují postupovat turistickým tempem a nezastaví je ani případný déšť. Trasa vede přes Mosty u Českého Těšína, Koňakov, Horní Domaslavice a Sedliště, kde se ke skupině z Českého Těšína připojí poutníci z Havířova. Poutníci z Havířova mají v 11.30 hodin sraz u kostela sv. Markéty.

Obě skupiny poutníků společně zamíří ke studánce v Hájku a odtud je to již kousek do baziliky Panny Marie Nanebevzaté ve Frýdku. Závěr pouti bude patřit mši svaté, která začíná v 18.00 hodin. Zpátky do Českého Těšína se jede vlakem.

Zájemci o pěší putování se mohou ke skupině poutníků připojit na kterékoli zastávce (viz. harmonogram pouti). Doprovodné vozidlo i malé občerstvení zajištěno.

Harmonogram pouti:

6:30 požehnání v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Českém Těšíně
7:30 zastávka, modlitba – kaple Mosty – Antoníček
8:30 zastávka, modlitba a občerstvení – kostel Koňakov
11:00 zastávka, modlitba a občerstvení – kostel Horní Domaslavice
15:00 zastávka, setkání s poutníky z Havířova-Bludovic – dřevěný kostel Sedliště
16:30 zastávka, modlitba – studánka v Hájku
18:00 mše svatá v bazilice Panny Marie ve Frýdku

Bližší informace: 774 076 114 (J. Osobová)

Foto: Josef Cinciala/Člověk a Víra

Pin It