Opava - Karin Lednická, autorka románové kroniky Šikmý kostel, jejíž první dva díly se staly českým bestsellerem a získaly také ocenění čtenářská kniha roku, bude v sobotu 5. února od 17 hodin číst v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie ze svých knih. Na varhany ji doprovodí Tomáš Pindór. Benefice podpoří opravu kostela sv. Janů v Opavě.


sikmykostel


Hudebně-literární performanci pořádá festival Slunovrat a výtěžek akce bude určen na opravy chátrajícího opavského kostela sv. Janů, o který se od loňského listopadu stará spolek Kostela sv. Janů. „Kostel kromě mnoha poškození také protíná velká prasklina. Děkujeme Karin Lednické za to, že nám touto originální akcí pomáhá, s trochou nadsázky bychom mohli říci, že to bude benefice ´Šikmého kostela´ pro ´Prasklý kostel´,“ říká ředitel festivalu Slunovrat Václav Müller. 

Aby si návštěvníci mohli hudebně literární performanci opravdu vychutnat, připravili pořadatelé ve spolupráci s týmem Audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity kontinuální přenos autorského čtení Karin Lednické i hry Tomáše Pindora na varhany na plátno. Na místě bude také možno díky knihkupectví Kosmas zakoupit oba díly Šikmého kostela s 15% slevou.

Zdroj: Spolej Kostela sv. Janů

Foto: Pavel Siuda

Pin It