okno0311titulobrOstrava – Březnové vydání diecézního časopisu OKNO bude k dispozici ve farnostech ostravsko-opavské diecéze již při nedělních bohoslužbách. Obálku časopisu zdobí fotografie z oslav 800. výročí narození svaté Anežky České v Odrách. Jak uctili patronku své školy studenti Střední pedagogické a střední zdravotnické školy v Odrách se dočtete na straně 6. Ještě než k ní dolistujete, doporučujeme příspěvek v rubrice Světec měsíce o svatých mučednících Sebastijských na straně 4.

Na straně 8, která je věnovaná zprávám z Charity, informujeme o postní almužně, která se ve farnostech objevila poprvé v loňském roce. V samém závěru postní doby zve biskup František Václav Lobkowicz mládež své diecéze do Štramberka. O programu dvoudenního setkání v tomto malebném městečku píšeme na straně 9. Dvoustrana uprostřed časopisu obsahuje příspěvky z jednotlivýchpastoračních center pro mládež , rodinu a zprávy od katechetů a z církevních škol.

Kulturní rubrika na straně 12 informuje o přednášce P. Františka Lízny SJ v Krnově a hned na další stránce seznamujeme s prezentací překladu Jeruzalémské bible v Opavě. Na slavnostní představení díla překladatelů Dagmar a Františka Xaver Halasových přijel také pražský arcibiskup Dominik Duka. Na straně 14 se vracíme k lidovým misiím, které v únoru prožila farnost Ostrava-Třebovice. Jaké starosti dělá havarijní stav katedrály nejen místnímu duchovnímu správci se dozvíte na straně 15.

Poslední část časopisu patří informacím o knižních novinkách z Karmelitánského nakladatelství a Portálu. Nezapomněli jsme zařadit pozvánku na XI. Pochod pro život v Praze a zprávy ze světa, které jsou v posledních týdnech docela chmurné.

Diecézní časopis OKNO je distribuován do farností podle objednávek místních duchovních správců nebo dobrovolníků, kteří se o rozšiřování periodika starají. Máte-li zájem časopis ve své farnosti nabízet, kontaktuje redakci na tel. čísle 596 11 65 22 linka 321 nebo e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pin It