Ondřejník - Jedním z prvních, kdo zasadil strom v Kaňovickém sedle na masivu Ondřejník v předhůří Moravskoslezských Beskyd, byl biskup Martin David. Zúčastnil se víkendového projektu Stromy pro Ondřejník, organizovaného Moravskoslezským krajem a Biskupskými lesy, jenž chce široké veřejnosti představit náročnou práci lesníků a význam lesů. Lidé mohli také přidat ruku k dílu a zasadit si v určené lokalitě svůj strom.

Po několikáté odložená akce kvůli pandemii se setkala s velkým zájmem. V pátek 15. 10. vyrazily do beskydské přírody školní skupiny z Frýdlantu n. Ondřejnicí a Frýdku-Místku a v sobotu 16. 10. po celý den pracovala široká veřejnost. Na akci se bylo potřeba registrovat a již po několika málo dnech byla místa zaplněna.

Biskupské lesy připravily na akci 3000 ks sazenic buku. Samotné sázení probíhalo pod odborným vedením pracovníků Biskupských lesů v malých skupinách cca po 10 lidech s připraveným nářadím. Doprovodným programem byl mj. stánek lesnické pedagogiky, kde se účastníci akce mohli dovědět, jak se o nově vysazený porost v průběhu let dále pečuje a před kterými škůdci je potřeba jej chránit.

Fotogalerie: Dominik David/Člověk a Víra

Celá fotogarie zde

Pin It