janpaveliiOstrava - Biskupství ostravsko-opavské Vás zve na poutní cestu do Říma u příležitosti blahořečení Svatého otce Jana Pavla II. ve dnech 25. 4. – 2. 5. 2011. Termín beatifikace stanovil v lednu tohoto roku papež Benedikt XVI. na neděli 1. 5. 2011. Jedná se o II. neděli velikonoční, která se z rozhodnutí papeže Jana Pavla II. od roku 2000 slaví jako Neděle Božího milosrdenství.

Poutníci z ostravsko-opavské diecéze se na cestu vydají již o týden dříve - na Velikonoční pondělí 25. 4. odpoledne autobusem z Ostravy. Příjezd do Říma je naplánován hned následující den v ranních hodinách. Ve stejný den výprava stihne prohlídku církevních i kulturních památek Říma a návštěvu baziliky sv. Petra.

Třetí den pouti zamíří účastníci zájezdu na Generální audienci se Svatým otcem Benediktem XVI. Odpoledne si prohlédnou papežskou baziliku San Giovanni in Laterano, Svaté schody a titulární baziliku kardinála Miloslava Vlka Santa Croce.

Čtvrtý poutní den je na programu návštěva baziliky Santa Maria Maggiore, kostela sv. Praxeda, San Pietro in Vincoli, San Clemente a Koloseum. Pátý den je v programu kostel San Paulo fuori le Mura, katakomby sv. Kalixta a Tre Fontane. Šestý den je vyhrazen na prohlídku Vatikánských muzeí, návštěvy Piazza Navona, Pantheonu, Fontany di Trevi a Španělských schodů.

Vrcholem pouti bude neděle 1. 5., kdy se poutníci z ostravsko-opavské diecéze připojí k milionu poutníků z celého světa. Na svatopetrském náměstí začíná beatifikační bohoslužba v 10.00 hodin. Beatifikaci svého předchůdce bude předsedat papež Benedikt XVI. Odjezd z Říma je naplánován ve večerních hodinách. Po noční jízdě přijedou účastníci pouti v pondělí 2. 5. v odpoledních hodinách do Ostravy.

Cena zájezdu  6.400,- Kč

 

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem, 5x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích v centru Říma, 5x polopenze, kompletní pojištění, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy, turistický poplatek, jízdné MHD cca 50 EUR

Přihlášky a informace PhDr. Pavel Ramík – poutní referent, tel. 595 170 503, 728 933 183

Plakátek zájezdu, který pro biskupství vypravuje CK Palomino najdete v sekci se stažení.

Pin It