Nový Jičín - Pacientům, návštěvám i zaměstnancům slouží v Nemocnici AGEL Nový Jičín nová kaple, jejíž rekonstrukce vyšla na téměř 300 tisíc korun. V pátek 9. července ji požehnal apoštolský administrátor diecéze biskup Martin David. Od té chvíle je malá nemocniční kaple k dispozici všem, kteří se chtějí pomodlit nebo jen na chvíli zastavit a nabrat duchovní sílu.


NemocniceNJ kaple

„Jsem velice rád, že se toto místo, krásnou kapli v novojičínské nemocnici podařilo vytvořit, protože si myslím, že to dneska už patří ke standardu péče o člověka v nemocnicích,” řekl Mons. Martin David při slavnostním požehnání.

Moravskoslezský kraj přispěl dotací

Radost z nové kaple má také náměstek Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil. „V případě, že budete v Nemocnici AGEL Nový Jičín, neváhejte navštívit novou kapli. Jsem šťastný, že se podařilo vybudovat takto nádherný a důstojný prostor. Děkuji i kolegovi náměstkovi Jaroslavu Kaniovi, že jsme našli v rozpočtu Moravskoslezského kraje finance i na takto důležitou součást nemocnice,“ uvedl náměstek na svém Facebookovém profilu.

Mše svaté každou sobotu v 16.00

Nemocniční kaple je volně přístupná pro pacienty, návštěvy i personál nemocnice a mše se v ní budou pravidelně konat každou sobotu od 16.00 hodin. Za dobu třiceti let, co se v novojičínské nemocnici bohoslužby konají, se prostor pro ně několikrát měnil a zcela důstojného místa se věřící dočkali až nyní. Nová kaple se nachází v horním patře pavilonu interny.

„Duševní zdraví a duševní stránku člověka vnímám jako velice důležitou a všichni víme, že neléčíme pouze tělo jako takové, ale ruku v ruce s tím jde i právě duševní stránka, duševní pohoda našich pacientů,” zmínil během slavnostního vysvěcení kaple ředitel Nemocnice AGEL Nový Jičín MUDr. Jakub Fejfar.

Foto: Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. 

Pin It