Pokud si myslíš, že je tvůj život naplněn pouze povinnostmi, starostmi, bolestí, zklamáními či neúspěch, tak si buď jistý, že to není pravda. Tvůj život je naplněn především milosrdenstvím našeho Pána, kterým tě každý den velmi konkrétně zahrnuje. Zkus to vidět v některých situacích, které dnes zažiješ.

Pokud si myslíš, že tvůj život je bez šťávy, bez zápalu, bez vášně, tak to změň. Neboť Hospodinovo milosrdenství tě volá k radosti a radost vede k rozdávání. Rozdávání zas vede ke vztahům a lásce.


jesus 2685151 1280


Je na tobě, čemu dáš přednost. Zda nářku nad sebou (i ten má v životě své místo, ale ne hlavní), nebo radosti z Pána. Je na tobě, čemu uvěříš - ať radosti plynoucí z lásky Boha k tobě, nebo svým pocity, které tě přesvědčují, že si nemožný, neschopný... nehezká, nezajímavá ... Protože Bůh tě vidí jinak. Přece si snad nemyslíš, že by se Ježíš obětoval za něco nemožného, ošklivého, zbytečného, špatného? A on se obětoval za Tebe! Dokonce i za mě.

Jistě, neprožíváme to, co apoštolové, kteří viděli Vzkříšeného na vlastní oči, kteří se ho dotýkali, mluvili s ním. No máme tutéž víru jako oni - oni viděli člověka a věřili v Boha. My Ježíše jako člověka nevidíme, ale věříme, že Bůh je a žije s námi. Dokonce v nás. To je důvod, proč můžeme a máme měnit svůj život na jednu trvalou radost bez ohledu na okolnosti. Neboť Pán je dobrý a jeho milosrdenství trvá navěky.

Potěšilo mě, když nám na Velikonoce volali známí, přáli požehnané svátky, ale přitom také zmínili, jak jim chybí naše každoroční zpívání velikonočních písní cestou ze slavení velikonoční vigilie. Potěšilo mě, že jim to chybí, že jaksi očekávají, že bude někdo, kdo radost z oslavy v kostele vynese na ulice. Doufám, že příští rok budou vyzpěvovat s námi na ulicích naší obce.

Je Neděle Božího milosrdenství. Dej najevo, že si obdarovaný, zahrnut milosrdenstvím, Například tak, že po sledování nějakého přenosu mše vyjdeš ze svého domu a budeš ze srdce - to znamená i pořádně nahlas - zpívat. Například „Vesel se, nebes Královno“ (my s manželkou vyjdeme a budeme vyzpěvovat Resucitó! Od Kika Arguella). Když uvidíš sousedy, pozvi je, ať zpívají s tebou. Možná zažijete spolu radost z toho, že patříte Ježíši...

Hledej možnosti, jak projevit radost. Neboť smutný svatý je smutný svatý...

Převzato a přeloženo do češtiny s laskavým svolením autora a žilinské diecéze z portálu: http://dcza.sk 

Přeložil: Mgr. Bc. Pavel Siuda

Foto: Pixabay.com

 

Pin It