Opole - Nemoc si nevybírá. Biskupové sousední opolské diecéze, s níž biskupství v Ostravě spolupracuje na projektech Církevní turistiky a společných poutích, mají koronavirus. Diecézní biskup Andrzej Czaja i světící biskup Rudolf Pierskała mají pozitivní test na nemoc Covid-19. Oba zůstávají v domácí izolaci a do konce týdne je nepřístupné i biskupství v Opole.

Podle informací polských katolických médií, která odkazují na tisková prohlášení diecézí, je mezi nemocnými také bielsko-żywiecký biskup Roman Pindel i arcibiskup a metropolita Katovic Wiktor Skworc. 

BiskupoveCzaja Pierskala


O nákaze přímo na biskupství informovala diecéze v tiskovém prohlášení. „Biskupové jsou duchovně spojeni se všemi nemocnými a sami prosí o modlitbu,“ informuje opolská diecéze. V souvislosti s touto situací je budova kurie uzavřena nejméně do konce tohoto týdne a komunikuje prostřednictvím elektronické pošty.

Šestapadesátiletý diecézní biskup Andrzej Czaja i jedenašedesátiletý pomocný biskup Rudolf Pierskała mají blízký vztah k ostravsko-opavské diecézi a jsou každoročně hosty Pouti národů na Maria Hilf u Zlatých Hor. Tato tradiční pouť, při níž se setkávají věřící z Polska, České republiky i z Německa, byla letos v září preventivně kvůli šířící se nákaze koronaviru zrušena.

Pin It