Třicet mužů a žen zapojených do života farností nebo pracujících v charitním díle měl v pátek 16. listopadu ocenit biskup František Václav Lobkowicz společně s apoštolským administrátorem Martinem Davidem. Osobní poděkování biskupů za výjimečné osobní nasazení pro církev však v den slavnosti svaté Hedviky nezazní. Všichni nominováni si na něj budou muset počkat. 

V den slavnosti svaté Hedviky bude biskup Martin David od 18.00 hodin celebrovat mši svatou v kapli televize Noe, která bude vysílána v přímém přenosu. Věřící jsou zváni také ke společné modlitbě růžence od 20.00 hodin. 


roses 3061486 1280


Fotka od Ylanite www.pexels.com/@nietjuh z Pixabay


„Z důvodu omezeného počtu účastníků neproběhne v katedrále v pátek 16. října oceňování za zásluhy v diecézi,“ uvedl biskup Martin David. Odložené poděkování pro letos nominované se uskuteční v jiném vhodném termínu. „Kdy to bude, nevíme,“ konstatoval s ohledem na nejistou situaci v zemi sekretář biskupa jáhen Aleš Ligocký, který každoročně oceňování v ostravské katedrále moderuje.

Biskup Martin David zve v den slavnosti sv. Hedviky nejen věřící ostravsko-opavské diecéze k obrazovkám televize Noe. Od 18.00 hodin bude živě vysílána mše svatá. "Při této bohoslužbě chci pamatovat nejen na ty, kteří měli být oceněni, ale na všechny, kteří v naší diecézi obětavě slouží, zvláště teď v nelehké situaci pandemie," uvedl biskup Martin David, který také pozval ke společné modlitbě růžence. "Od 20.00 hodin se budeme modlit růženec v kapli biskupství. Můžete být s námi živě spojeni prostřednictvím YouTube kanálu diecéze." 

Pin It