Ostrava - Diecézní zpravodaj OKNO je opět k dispozici čtenářům v papírové i digitální podobě. Dříve, než se k tištěnému zpravodaji ve své farnosti a kostele dostanete, máte možnost si jej prolistovat v publikační platformě issuu.com nebo stáhnou do svého počítače v pdf.

A co v májovém čísle najdete? Výzvu papeže Františka k vytrvalosti v modlitbě růžence nejen za odvrácení pandemie koronaviru. Informace o postupném zpřístupnění bohoslužeb pro větší počet účastníků a další zajímavosti z doby „rouškové“.

Jak funguje televize Noe v této době? Jak připravuje pořady, přímé přenosy bohoslužeb, které sledují diváci nejen v České republice a na Slovensku?  O tom se podělil tým redaktorů televize dobrých zpráv.

Média a epidemiologové si lámou hlavu tím, proč ve Frenštátě pod Radhoštěm nezaznamenali ani jeden případ nákazy nemocí Covid-19. S humorem a nadsázkou na jejich otázky najdete odpověď v tomto vydání OKNA. Děti z farnosti Lichnov u Nového Jičína totiž „virus“ porazily již loni v létě během táborové hry.

Přestože ve Frenštátě virus nemají, jinde v republice a světě dál číhá. Proto se také v příštích měsících ruší nebo přesouvá program plánovaných akcí. Projekt Otevřené chrámy zahájí se zpožděním 8. června, Noc kostelů se posunuje o týden na pátek 12. června, festival Slezská lilie 2020 bude vysílán v přímém přenosu v televizi Noe. Online bude také Diecézní pouť Charit. Naopak letní setkání mládeže BISCUP 2020 na Cvilíně se ruší.

Co se však neruší a je stále možné, jsou soukromé pěší poutě. Jako téma jsme pro čtenáře OKNA připravili tip na jednodenní pěší pouť ze Sanatorií Klimkovice k Panně Marii Hrabyňské. Trasa má v jednom směru 12 kilometrů a pro odvážné poutníky je možné ji absolvovat nejen do Hrabyně, ale i zpět.

Květnové vydání OKNA nabízí rovněž anketu s kněžími, kteří nám odpověděli na otázky, jak prožívají tuto nevšední koronavirovou dobu. Jak jsou kreativní budoucí duchovní, kteří se připravují na kněžství v římském Nepomucenu se dozvíte v článku, který informuje o jejich nové Online škole vaření.

Příjemné čtení a hodně inspirace přeje redakce zpravodaje OKNO.

Diecézní zpravodaj OKNO 5/2020 v pdf ke stažení zde

 

Pin It