Diecéze – „Manželství v síti“ je mottem letošního Národního týdne manželství, který probíhá od 10. do 16. února. Na mnoha místech diecéze nabízejí farnosti i Centra pro rodinu zajímavé programy. Pokud chcete zůstat na síti, připravilo pro manžele na svém facebooku Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě Manželskou výzvu na každý den. Tak se nezapomeňte zapojit!

Ještě dnes 10. 2. od 17.00 si můžete v Havířově v Centru Lučina vyslechnout přednášku na téma: Chceme z dětí vychovat rodiče aneb, čím můžeme příští generaci inspirovat? Přednáška se zamýšlí nad třemi tématy, která mladým lidem chybí v jejich přemýšlení o životě. Lektorka MUDr. Maria Fridrichová z Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě vychází ze zkušenosti programů s dospívajícími a navrhuje, čím můžeme příští generaci inspirovat.

Další přednášku MUDr. Marie Fridrichové – Strasti a slasti manželství dnes… a jak s tím pracovat – si mohou zájemci vyslechnout ve středu 12. 2. od 17.00. Přednáška se zamýšlí nad praktickými otázkami osobního života z pohledu touhy žít láskyplný vztah. Co je minulost, kam nás dovede další rozvoj dnešní doby a co se v člověku ozývá navždy. Děti lze vzít s sebou, hlídání je na obě přednášky zajištěno.

Centrum pro rodinu v Kopřivnici si připravilo na čtvrtek 13. února od 18.00 v restauraci v Katolickém domě romantický večer pro manžele s večeří a přednáškou – Večer pro nás dva. Tématem večera bude tentokrát krize v manželství.

Krize je nepříjemný stav, který však v každém vývoji přirozeně nastává. Záleží, jak se k ní postavíme. Pokud ji bereme jako signál, že je třeba něco změnit, podaří se nám to, posune nás dál. Pokud ji neřešíme, prohlubuje se a může vyústit v katastrofu. Přijďte si užít čas je pro sebe, u romantické večer pro dva, a po ní si poslechnout přednášku manželů Ireny a Pavla Kvapilových z Olomouce. Na tuto akci je potřeba se předem přihlásit! Kapacita míst je omezena. Přihlašujte se na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. čísle 736 112 347. Cena je 200 Kč za osobu (v ceně je večeře, nápoj a kurzovné).

Farnost v Hlučíně pořádá s Centrem pro rodinu a sociální péči v Ostravě od 18. 2. v 17.00 v budově fary devět setkání pro rodiče, prarodiče, pedagogy – Kurz efektivního rodičovství. Vychovatelé se zde dozví, jak reagovat, když dítě zlobí, jak ho chválit a povzbuzovat, jak být jeho nejlepším průvodcem na cestě k samostatnosti a odpovědnosti… Cena 2 000 Kč/os. a 3 800 Kč za rodičovský pár. Přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 725 255 901.

V březnu od 5. 3. do 23. 4. nabízí Centrum pro rodinu a sociální péči Kurz Manželské večery. V restauraci PULS v Ostravě-Zábřehu se lze zabývat na osmi setkáních svým manželstvím. Začíná se v 18.00 večeří a společný čas ve dvou, po krátkém přednáškovém vstupu, prožijí manželé v diskrétním prostoru pro diskusi. Cena za pár 2 200 Kč. Přihlášky:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 731 625 618.

V Českém Těšíně pořádá farnost kurz Příprava na manželství od 3. 3. do 5. 5. Přihlášky: Aneta a Antonín Krzyžánkovi, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 608 740 987.

Více se o aktivitách v rámci Národního týdne manželství se dočtete zde

Pin It