Ostrava – Přestože ve třech Charitách ještě počítají obsah pokladniček z letošního koledování, již nyní je zřejmé, že úsilí malých koledníků a jejich dospělých průvodců, bude stát za to. Po sečtení 92,9 % pokladniček je nyní výsledek sbírky 19 385 386 korun. Do dvaceti milionů již příliš nechybí a po dopočítání zbývajících 7 % pokladniček bude letošní výsledek rekordní.

 

 Na webu www.trikralovasbirka.cz je možné průběžně sledovat rostoucí částku za jednotlivé diecéze i za celou Českou republiku. Celkový výsledek je nyní 126 927 021 Kč a i zde ještě chybí dopočítat necelá 4 %. Jubilejní 20. tříkrálová sbírka bude mít nejvyšší výsledek i na celostátní úrovni.

Koledníky v příštích dnech čekají různé akce, které pro ně jednotlivé Charity připravily jako odměnu za jejich nasazení. Již ve středu 29. ledna se v opavském kině Mír setkají koledníci, kteří letos pomohli Charitě Opava. Více než tisíc dobrovolníků vytvořilo na Opavsku 386 tříkrálových skupinek a vykoledovalo celkem 2 440 484 Kč. Kromě promítání filmu Hodinářův učeň se chystá také vyhlášení tří soutěží spojených s koledováním.

Charita Opava vyhlásila v roce 2020 soutěž o nejlepší tříkrálové foto nebo selfie, soutěž o nejlepšího tříkrálového spisovatele a tradičně také vylosuje výherce soutěže o chytré mobilní telefony a další věcné ceny. Vítězné fotografie otiskne týdeník Region Opavsko.

Koledníci z Ostravy a okolí se vydají bruslit na zimní stadion Sareza v Ostravě-Porubě a Charita Ostrava pro ně také zařídila promítání filmů Tajný život Mazlíčků nebo Mia a bílý lev v kině Vesmír. 

Ilustrační foto: Ivana Bužková/Člověk a Víra

Pin It