Ostrava – Projekt Angličtina na Bi-Gy umožní prožít den ve společenství nových lidí, stavět duchovní a lidské základy trochu jinak a hlavně se přiučit tomuto jazyku. Po páté se zájemci mohou sejít v sobotu 25. 1. v 9.00 hodin na Biskupském gymnáziu v Ostravě a prožít den, který je obohatí duchovně i jazykově.

„Modlíme se v angličtině, což nás nutí více vnímat připravené liturgické texty i texty písní, obohatí nás také anglicky podaná kázání s humorným i bohatým duchovním podtextem k aktuálnímu zvolenému tématu,“ vysvětluje organizátorka aktivity Marie Diehelová a pokračuje: „Snažíme se, aby vše nějak souviselo s výročím, loni byla tématem např. sv. Anežka. Účastníci se proto dozví něco k významným církevním výročím a také něco nového z angličtiny. Pravidelně za námi přijde sloužit mši svatou otec Vojtěch Janšta.“

Dopoledne je tento rok věnováno tématu pro dospělé Sanctuary (útočiště) a tématům pro děti Describe a church (popište kostel) a Outstanding moments (vynikající okamžiky) pod vedením lektora pro dospělé Tomáše Čecha a lektorky pro děti Anny Ritzové.

Organizátoři dodržují časové schéma a končí v 15.00 hodin, aby se podle jejich slov sobota neprotahovala a stihli udělat ještě potřebné práce doma nebo se připravit na ples. „Akce je určena všem generacím. Jsme rádi, když se navzájem mohou při tématech obohatit dospělí i mladí. Ve skupině totiž nehraje roli věk, ale úroveň angličtiny. Ti, kteří jsou v začátcích, vytvoří samostatnou skupinu.

Příspěvek za dospělého je 300 Kč a dítě 240 Kč. Zájemci se mohou hlásit do 22. 1. u Marie Diehelové: 604 638 354.

Pin It