Diecéze – První tříkráloví koledníci se již po dvacáté vydali do domácností, aby lidem přinesli vánoční poselství a novoroční požehnání. Některé z nich zachytili fotografové spolku Člověk a Víra na svých snímcích.

V sobotu 4. 1. se sešly tři skupiny koledníků a během jednoho dne navštívily všechny části obce Vražné – Vražné, Hynčice i Emauzy. V Rychvaldu se malý koledníci připravili na místní faře a po požehnání P. Petrem Plachkým na farní zahradě se vydali koledovat do domu s pečovatelskou službou.

V neděli 5. 1. již po sedmnácté prošel v Místku na podporu Tříkrálové sbírky městem tradiční Tříkrálový průvod s koňmi a velbloudy. Vyšel od kostela sv. Jana a Pavla a zamířil na místecké náměstí, kde doputoval k živému betlému.

V katedrále se uskutečnil společný tříkrálový zpěv koled a v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku nad Odrou si lidé vyslechli vánoční koncert dětského souboru Skřivánek z nedalekého Suchdola nad Odrou a okolí. Děti zazpívaly koledy různých žánrů. Sbor vedla Zuzana Šimůnková.

Foto: Nela Franková, Michaela Gavláková, Zdeněk Poruba, Ivana Bužková, Jan Kalenský, Josef Cinciala/Člověk a Víra

Celou fotogalerii z koledování v Rychvaldu naleznete zde.

Celou fotogalerii z Tříkrálového průvodu v Místku naleznete zde.

Celou fotogalerii ze zpěvu koled v katedrále Božského Spasitele naleznete zde.

Celou fotogalerii z koncertu dětského souboru Skřivánek v Jeseníku nad Odrou naleznete zde.

Pin It