Ostrava – V katedrále byly v říjnu uvedeny tři nové série videoprojekcí do transparentních displejů v oknech katedrály. Jedná se o výtvarný obsah s tematikou sv. Cyrila a Metoděje, sv. Jana, Vánoční evangelium a také téma mariánské, jež je inspirované bolestným růžencem – MYSTERIA DOLOROSA, kterou mohli návštěvníci katedrály vidět v průběhu měsíce října.

V současné době je v katedrále až do konce listopadu k vidění výstava studentských prací vytvořených pro diecézní umělecké soutěže vypisované opolskou diecézí (v letech 2018–2019): „Stezka dřevěných kostelů v opolské diecézi“ a „Sv. Anna – patronka vzdělání a rodinného života v naší diecézi“.

V rámci projektu ŽIVÁ KATEDRÁLA 2019 se konají v katedrále programy pro školy. Jsou určeny pro žáky 1. a 2. stupně základních škol, pro studenty středních škol a také pro děti z mateřských škol. Programy jsou názorově neutrální a seznamují žáky a studenty s dominantou Ostravy – katedrálou Božského Spasitele, a to interaktivním způsobem. Žáci a studenti objevují tento prostor, vyplňují pracovní listy a seznamují se s historií města Ostravy, s jejímž rozvojem je stavba neodmyslitelně spjata. Programy pro školy a komentované prohlídky jsou zdarma.

Od 6. 12. pak bude vystavena sbírka papírových betlémů.

Projekt ŽIVÁ KATEDRÁLA 2019 je spolufinancován statutárním městem Ostrava a Moravskoslezským krajem.

Foto: Zdeněk Poruba/Člověk a Víra

Pin It