Frýdek-Místek – Frýdecká bazilika Navštívení Panny Marie se v sobotu 14. září stane místem pro historicky první setkání hasičských praporů Moravskoslezského kraje. Součástí programu je mše svatá, která začíná v 10.00 hodin. Při bohoslužbě zazpívá vokální soubor Teatet z Řepiště.

Program začíná již v 8.30 hodin příjezdem a prezentací jednotlivých hasičských praporů. Až do 9.40 hodin bude k individuální prohlídce otevřena krypta pod bazilikou s hroby zakladatelů kostela, kněží a poutníků, kteří utonuli v roce 1750 v rozvodněné Ostravici.

Po slavnosntí bohoslužbě se budou jednotlivé prapory hasičských oddílů řadit k průvodu, který od baziliky vyjde v 11.00 hodin. Na Zámeckém náměstí se hasiči seřadí k slavnostnímu nástupu, který začíná v 11.30 hodin.

Zazní zdravice hostů, budou představeny nové prapory HZS, územního obvodu Frýdek-Místek a Střední odborné školy požární ochrany a Vyšší odborné školy požární ochrany. Na závěr setkání vystoupí pěvecký sbor.

Hasiči se na náměstí postarají i o doprovodný program. Od 12.00 do 13.30 hodin budou k vidění historické i současné vozy hasičů a techniky přímo na Zámeckém náměstí. K dispozici bude také možnost prohlídky výstavy v Muzeu Beskyd a vystoupení hudebního a pěveckého souboru Teatet v areálu Frýdeckého zámku.

Na setkání zvou ředitel HZS Moravskoslezského kraje brig. gen. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D. a starosta krajského sdružení hasičů MSK Ing. Leo Kuběna.

Hasičské prapory se představili společně s dalšími organizacemi na oslavách 750 let města Ostravy v roce 2017. Foto: Pavel Siuda

Pin It