Stará Ves u Rýmařova - Již druhou turistickou sezonu je v nabídce církevní turistiky penzion Johannes ve Staré Vsi u Rýmařova. Letos se ve stejné lokalitě připravuje další ubytování pro rekreanty. Původní fara v Rudě, která je místní částí obce Tvrdkov nedaleko Rýmařova, byla přestavěna na penzion „U křížové cesty“. V neděli 4. srpna jej během pouti k Panně Marii Sněžné požehná pomocný biskup Martin David.

V novém penzionu bude k dispozici až dvacet lůžek. Pronajmout půjde jednotlivé pokoje i celý objekt. Rezervovat celý objekt je možné za příznivou cenu 2.500 Kč/den v případě použití vlastních lůžkovin nebo spacáků. Při požadavku na ubytování včetně lůžkovin se cena zvyšuje o 100,- Kč/osobu/pobyt. Rodiny s dětmi budou moci využít ještě slevy na ubytování dětí.

Hosté budou mít k dispozici útulnou kuchyň s možností posezení v přízemí objektu s výhledem do zahrady. Jen několik desítek metrů od penzionu „U křížové cesty“ najdete první zastavení barokní křížové cesty směřující na Křížový vrch (589 m. n. m.) s kalvárií v nadživotní velikosti. Po této křížové cestě dostal nový penzion své jméno.

Nabídka nového penzionu se příštích dnech objeví také na webu cirkevnituristika.cz, termíny pobytu si můžete rezervovat však už i nyní na tel. 731 625 715 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

„Budeme moc rádi, když penzion přijedete navštívit a stejně tak i za Vaše následné podněty, ohlasy. Věříme, že se nám našim novým penzionem podaří doplnit klidné prostředí v blízkosti křížové cesty s výjimečným výhled na rovinu Hané,“ pozvala do Rudy u Rýmařova rekreanty Pavlína Pěknicová z Odboru dotačních projektů a církevní turistiky.

Foto: Připravovaný penzion "U křížové cesty" v Rudě u Rýmařova./Odbor dotačních projektů a církevní turistiky

 

Novinky v penzionu Johannes ve Staré Vsi u Rýmařova

V loňském roce otevřený penzion Johannes ve Staré Vsi u Rýmařova se stal oblíbeným cílem turistů, kteří touží po pobytu v Jeseníkách. Letošní rekreanty jistě potěší nové zahradní úpravy v okolí bývalé fary. „Na začátku léta byly dokončeny zahradnické práce kolem penzionu a hosté se mohou těšit z nové zahrady s dětským hřištěm nebo posezením kolem ohniště,“ upřesnila manažerka ubytovacích zařízení Pavlína Pěknicová.  

Ubytování se stává ještě více atraktivní pro rodiny s dětmi, které touží po rekreaci v příjemném a klidném prostředí. Penzion Johannes je také ekologický. „Návštěvníci i personál penzionu již s nadšením využívají kompostér a třídění odpadů je pro nás samozřejmou zodpovědností k přírodě,“ dodala Pavlína Pěknicová.

V současné době jsou již prázdninové termíny v Penzionu Johannes téměř obsazeny, volné kapacity jsou však ještě na konci srpna a pak také v září. „Závěr léta a nastávající podzim je na Jesenicku krásný, tak si vyberte svůj termín a rezervujte si ubytování v penzionu Johannes,“ dodala Pěknicová.

Foto: Penzion Johannes ve Staré Vsi u Rýmařova/Odbor dotačních projektů a církevní turistiky

Pin It