Ostrava - 9. ročník křesťanského festivalu Slezská lilie začíná již v pátek 14. června Večerem nadějí před katedrálou Božského Spasitele v Ostravě. Program zahájí mše svatá v 17.00 hodin. Na pódiu před kostelem se v 19.00 hodin návštěvníkům představí Komunitní gospelový sbor Family Gospel Ostrava. Ve 20.00 hodin zazpívá a zahraje Ondřej Brzobohatý se svou kapelou. Od 21.00 hodin bude před katedrálou znít hudba a zpěv slovenské chválové kapely Timothy. Festival Slezská lilie je třídenní a pokračuje v sobotu 15. června "Noci lilií" v centru Ostravy v neděli 16. června v Ostravě-Kunčičkách "Dnem andělů".

Sobotní Noc lilií nabídne hudbu, přednášku i muzikál o Josefu Egyptském

V kostele sv. Václava si v sobotu odpoledne poslechneme melancholicky zhudebněné básně seskupení Tykráso a přednášku psychologa a dominikána Petera Tavela s názvem (Dez)orientace v dnešní době. Na hlavním pódiu před katedrálou, po vystoupení kvinteta Hlasoplet, vyvrcholí Noc lilie muzikálem Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť v nastudování souboru operety/muzikálu NDM. Jde o pokračování unikátního projektu festivalu Slezská lilie a Národního divadla moravskoslezského, který jsme minulý rok započali dnes již klasickým dílem Jesus Christ Superstar.

KOSTEL SV. VÁCLAVA/Moravská Ostrava

16:00 Tykráso
17:00 P. Peter Tavel – přednáška
22:30 Večer chval

PŘED KATEDRÁLOU BOŽSKÉHO SPASITELE/Moravská Ostrava

18:00 Mše svatá za Betlém nenarozeným | v katedrále
19:00 Hlasoplet
20:00 Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť
Muzikál Tima Rice a Andrew Lloyd Webbera v překladu M. Prostějovského a v nastudování souboru operety / muzikálu NDM.

Nedělní Den andělů u kostela sv. Antonína Paduánského s P. Josefem Suchárem

Nedělním Dnem andělů nás tentokrát provede známý neratovský kněz Josef Suchár a skupina Didaché. Program doplní Faráři na cestách a slovenský folkový samorost Peter Janků. Mše svatá začíná v 10.30 hodin. Hlavním celebranem bohoslužby bude biskup František Václav Lobkowicz. 

Před kostelem SV. ANTONÍNA Z PADOVY/Ostrava-Kunčičky

09:30 Didaché
10:30 Mše svatá
13:00 P. Josef Suchár, přednáška I.
14:00 Peter Janků | SK
15:00 P. Josef Suchár, přednáška II.

Kostel SV. ANTONÍNA Z PADOVY/Ostrava-Kunčičky

12:00 Faráři na cestách | Leoš Ryška, SDB a Dariusz Sputo

Benefice pro Betlém nenarozených

Festival již podruhé benefičně podpoří provoz Azylového domu pro těhotné ženy v tísni skrze Nadační fond Betlém nenarozeným. organizátoři festivalu chtějí takto ocenit poslání organizace i nasazení dobrovolníků.

Vstup zdarma

Na celý festivalový program je díky dárcům a sponzorům volný vstup. Více o programu najdete na www.slezskalilie.cz.

Pin It