Cvilín - Již 23. ročník Františkánského setkání mládeže proběhne letos na začátku prázdnin na Cvilíně u Krnova. Ve dnech 29. 6. – 3. 7. se na toto poutní místo opět sjedou mladí z celé ČR, aby prožili dny vyplněné duchovním i kulturním programem a setkali se s Bohem a svými vrstevníky. Zastřešujícím tématem letošního setkání je motto: „Kam mě voláš, Bože?“ Přihlášky posílejte do 15. června.

 

„Františkánské setkání mládeže jsou dny radosti, reflexe a modlitby prožívané ve františkánském duchu. Tuto akci organizuje Česká provincie řádu minoritů. První FSM se konalo v roce 1997 na Cvilíně u Krnova a jeho organizátorem byl o. Kryštof Skibiński,“ píše se na těchto stránkách.

„Program FSM tvoří eucharistie, společná modlitba, chvály, tematické přednášky, večer smíření. Jsou pozváni hosté, kteří dávají svědectví o tom, jak prožívají svou víru. Účastníci se sdílejí s ostatními v malých skupinkách. Je možnost celodenní adorace, probíhají koncerty křesťanské hudby.“

Přednášet na letošní téma, jež zní „Kam mě voláš, Bože?“, přijedou např. P. Ján Buc, s. Veronika Barátová či Pavol Strežo. Hudební část programu obstarají  slovenská chválová kapela Heartbeat a čeští Adorare.

Přihlašovat se můžete zde, a to do 15. 6. Účastnický poplatek činí 700,- Kč, je v něm zahrnuta cena za ubytování a stravu (snídaně, oběd, večeře). Předem se platí nevratná záloha 200,- Kč. Bližší informace obdržíte po přihlášení.

Pin It