Hněvošice – S cílem pomoci dospívajícímu chlapci, který prodělal dětskou obrnu, připravují v Hněvošicích na Opavsku již druhý benefiční koncert pro Patrika. V obecním sále vystoupí v neděli 2. června folková kapela Žamboši. Výtěžek z akce chlapci pomůže uhradit terapie a lázeňské procedury a postavit jej na vlastní nohy.

S nápadem připravit v malé obci s tisíci obyvateli benefiční koncert pro místního kluka přišel muzikant Lubomír Bužma Khýr. Jeho bluesový koncert v obecním sále přitáhl před rokem pozornost nejen místních, ale i posluchače z okolních obcí. „Koncert byl velmi úspěšný a na dobrovolném vstupném vybraná částka pokryla Patrikovi třetinu výdajů na terapie v loňském roce,“ uvedl hudebník, který se rozhodl v aktivitě pokračovat také letos.

„Pro letošní ročník se mi podařilo získat jedny z nejvýraznějších zjevů na současné folkové scéně, folkovou kapelu Žamboši. Kapela ve svém osobitém folku kombinuje vysokou technickou úroveň s osobitými texty. V nich je patrný hluboký vztah k Valašsku a také posluchače donutí přemýšlet, což na stávající hudební scéně není tak zcela obvyklé,“ představuje organizátor benefičního koncertu kapelu, která je trojnásobným držitelem hudební ceny Anděl v kategorii folk.

Samozřejmě i letos bude výtěžek z dobrovolného vstupného věnovaný na léčbu chlapce. „Patrik se v těchto dnech zotavuje po specializovaném chirurgickém zákroku ruských specialistů, který mu přináší naději k tomu, co my ostatní považujeme za samozřejmost, tedy postavit se na vlastní nohy a začít chodit,“ dodává Lubomír Bužma Khýr.

Benefiční koncert pro Patrika s kapelou Žamboši  začíná v neděli 2. června v obecním sále v Hněvošicích v 16.00 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Foto: Z plakátu k benefičnímu koncertu.

Pin It