Opava - Projít pěšky trasu z Opavy až do Mikulova po značené svatojakubské cestě nabízí Velikonoční putování, které organizuje zkušený poutník Petr Hirsch. Poutníci se setkají ve čtvrtek 25. dubna v opavském klášteře minoritů, kde na karimatkách přenocují. V pátek 26. dubna se po ranní mši svaté vydají na cestu. Před sebou budou mít 260 kilometrů, které zdolají za 10 dní. Zájemci o pěší pouť se mohou přihlásit do 17. dubna na webu www.pout.eu. Připojit se k poutníkům bude možné i na část trasy.

Poutník Petr Hirsch organizuje velikonoční putování již po páté. Rok od roku s ním putuje po moravských trasách svatojakubské cesty více poutníků. Každým rokem se také prodlužuje trasa, po níž putují. 5. ročník velikonočního putování zahájí ve Slezsku a projdou svatojakubskou poutní stezku přes Žimrovice, Podhradí, Budišov nad Budišovkou, Smilovický Mlýn až do Olomouce. Tato trasa jim potrvá čtyři dny.

Další úsek cesty vede přes Strážisko k poutnímu místu Sloup a dále do Křtin. Trasa je součástí evropské svatojakubské stezky a pokračuje dále do Brna, Rajhradu, Dolních Věstonic  a Mikulova, kde velikonoční putování poutníci zakončí 5. května. Na moravskou svatojakubskou stezku navazuje v Mikulově rakouská Jakobsweg po níž lze proputovat celé Rakousko a poznávat nejen krásnou přírodu, ale i řadu klášterů a dalších kulturních památek.

Pin It