Brno - Ostravsko-opavské biskupství se bude opět prezentovat na největším tuzemském veletrhu cestovního ruchu v Brně. Výstavy GO – Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu a REGIONTOUR - Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech bude hostit brněnské výstaviště ve dnech od 17. do 20. ledna 2019. S aktivitami na poli „Církevní turistiky“ se diecéze připojí k dalším diecézím na společném stánku č. 28 v pavilonu P.

Na jednom místě se budou společně se svými projekty prezentovat Biskupství brněnské, českobudějovické, ostravsko-opavské, plzeňské, opolská diecéze a diecéze St. Pölten z Rakouska. Stánek „Církevní turistika“ je tradičně také místem, kde se veřejnosti představuje Konference vyšších představených ženských řeholí. Vlastní stánek návštěvníkům veletrhu představí Arcibiskupství pražské.

Penzion Johannes a rakouská diecéze St. Pölten

Letošní novinkou na veletrhu cestovního ruchu bude prezentace nového penzionu Johannes ve Staré Vsi u Rýmařova, který je v provozu od loňského srpna a nabízí prostor pro rodinnou dovolenou nejen v létě, ale i v zimních měsících.

Stánek s rekreačními nabídkami tuzemských diecézí letos poprvé doplní prezentace rakouské diecéze St. Pölten, s níž brněnská diecéze spolupracuje na projektu kurzu pro průvodce v církevním cestovním ruchu. Na území této rakouské diecéze se nachází také řada klášterů, které poskytují prohlídky i ubytování a území diecéze rovněž protínají značené poutní trasy pro pěší putování.

Pořadatelé se zaměřují na rodiny s dětmi i seniory

Tématem lednových veletrhů cestovního ruchu v Brně bude cestování pro celou rodinu. „Děti rozhodně nejsou překážkou. I s nimi se dá zažít něco jedinečného a nezapomenutelného. Řada turistických destinací se totiž zaměřuje právě na rodiny a chystá pro ně speciální balíčky či atrakce šité přímo na míru,“ uvádějí pořadatelé veletrhu s tím, že inspiraci, kam s dětmi během prázdnin nebo víkendu vyrazit, mohou rodiny načerpat právě na brněnských veletrzích cestovního ruchu.

Další skupinou, která ráda cestuje a poznává nové kraje, jsou senioři. Tato klientela patří mezi cílové skupiny nejedné cestovní kanceláře nebo agentury. Dříve narození na brněnském veletrhu cestovního ruchu najdou informace o tom, co nového si pro ně přichystali poskytovatelé dopravy, ubytování a stravování.

Regionální potraviny jako součást festivalu REGFOODFEST

K cestování patří nejen poznávání nových míst a kultur, ale také jejich jídel a specialit. Proto se každoročně ve veletržním pavilonu prezentují výrobci nejrůznějších dobrot na festivalu krajových specialit a regionálních potravin REGFOODFEST. A s chutí budou kouzlit také studenti oborů kuchař, cukrář a číšník, kteří budou soutěžit v rámci mezinárodní soutěže GASTRO JUNIOR BRNO 2019 – BIDFOOD CUP. Těšit se lze rovněž na přednášky o exotické gastronomii z různých koutů světa.

Více k veletrhu na https://www.bvv.cz/go-regiontour/go-regiontour-2019/

Pin It