Velehrad – Již počtrnácté se na cyrilometodějské poutní místo sjedou vysokoškolští studenti, aby společně strávili čtyři dny na tradičně oblíbené akci Studentský Velehrad. Setkáni tentokrát proběhne od 19. do 22. dubna a ponese se v duchu tématu „Je to na tobě!“. Zahajovací mši svatou ve velehradské bazilice bude pro účastníky setkání celebrovat ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David. Mše svatá začíná v 19.00 hodin.

Studentský Velehrad probíhá jednou za dva roky a je jedinečný svým zaměřením na věkovou skupinu vysokoškolských studentů, kterým nabízí možnost potkat se s vrstevníky, společně se modlit a zamýšlet nad zajímavými otázkami. Na akci se dopředu přihlásilo více než 600 účastníků z řad vysokoškolských studentů i mladých pracujících do třiceti let. O hladký průběh setkání se bude starat dvacetičlenný úzký organizační tým a několik desítek dobrovolníků. Studentský Velehrad se koná pod záštitou Vysokoškolského katolického hnutí Česká republika (VKH ČR).

Letošní ročník bude zaměřen na převzetí odpovědnosti a uchopení života do vlastních rukou. Na téma bude v průběhu akce nahlíženo jak z pohledu vnímání odpovědnosti sám za sebe, tak z pohledu odpovědnosti za okolní svět. V dopoledních hodinách se uskuteční přednášky osobností z církevního prostředí i z veřejného života. Účast potvrdili mimo jiné Tomáš Halík, Veronika Kašáková, Martin Loučka, Tomáš Petráček, Pavel Svoboda, Marek Vácha a Magda Vášáryová. Odpoledne budou věnována workshopům, na kterých se zájemci budou moci naučit první pomoc, sportovat, připojit ruku ke společnému dílu, rozvíjet své improvizační dovednosti nebo se zúčastnit týmové hry.

Páteční večer nabídne prostor ke ztišení v modlitbě, ostatní dva večery proběhnou ve znamení koncertů, tance a posezení u vína. Hlavním bodem každého dne bude společné slavení eucharistie v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

Na akci mohou přijet také ti, kteří se na ní neregistrovali. Mohou však využít jen tzv. jednodenní registraci přímo na místě. Po příjezdu na Velehrad zaplatí jednodenní účastnický poplatek 200,- Kč bez nároku na stravu či ubytování.

Vice k programu setkání na www.studentskyvelehrad.cz

Pin It