Bohušov – První rekreanty přivítal kompletně zrekonstruovaný objekt fary v Bohušově v krásném „opomenutém“ koutě Osoblažského výběžku s celkovou kapacitou 24 lůžek. V roce 1951 zde působil kardinál František Tomášek, v současnosti zde působí P. Jan Mazur.

Pro zájemce, kteří chtějí prožít příjemně strávenou dovolenou či dětský tábor, jsou zde k dispozici čtyři pokoje, sociální zařízení, vybavená kuchyň, společenská místnost s projektorem a wifi a velká zahrada s hřištěm, pískovištěm, průlezkami a houpačkami.         K dispozici jsou rovněž venkovní záchody.

O správu objektu a jeho čistotu se bude starat právě o. Mazur a paní Johnová. Heslem fary v Bohušově je ono známé rčení „Pořádek dělá přátele“. Rezervace jsou možné u P. Jana Mazura na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na čísle:+420 731 646 821.

Do obce Bohušov se můžete dopravit vlastním automobilem, vlakem či autobusem (sportovci na kole).

V letních měsících projíždí přímo Bohušovem známá osoblažská úzkokolejka, která Vás přiveze do oblasti klidu a panenské přírody.

V okolí Bohušova je možné navštívit např.: zříceninu hradu Fulštejn, zámek ve Slezských Rudolticích, rozhlednu Hraniční vrch ve Městě Albrechticích anebo obory s laněmi a jeleny (z Bohušova ve směru na obec Rusín). V nedaleké obci Rusín, část Hrozová, je možné navštívit kostel sv. Archanděla Michaela s nástěnnými malbami ze 13. století. (Od května do září je každou sobotu a neděli      v kostele průvodce.). V samotném Rusíně se pak nachází krásná kaple Navštívení Panny Marie, ze které je nádherný výhled na Osoblažsko.

Bližší informace a fotografie na tomto odkazu: https://www.cirkevnituristika.cz/ubytovani/bohusov

Pin It