Praha - Společný zpěvník českých a moravských diecézí Kancionál je nyní online. Pro majitele zařízení s operačním systémem Android je k dispozici také offline verze oblíbeného zpěvníku. Na začátku mše svaté se tak může stát, že si věřící místo vypnutí mobilu, naopak svůj telefon vytáhnou z tašky a nalistují na displeji píseň, kterou vybere varhaník.

Elektronický kancionál vytváří skupina dobrovolníků pod hlavičkou portálu Liturgie.cz a se svolením České biskupské konference. Zájemcům je dispozici online verze nebo offline aplikace pro zařízení se systémem Android.

Stránky www.kancional.cz i aplikace jsou elektronickou kopií knižního vydání Kancionálu – společného zpěvníku českých a moravských diecézí včetně obou jeho dodatků – Olomouckého a Královehradeckého.

Zájemci zde naleznou jednotlivé písně a modlitby seřazené podle čísel tištěné verze. Stránky obsahují také abecední a číselný seznam písní. V současnosti není ještě projekt kompletní, některé písně nebo noty tedy mohou chybět.

Jak tvrdí autoři webu, cílem není nahrazení papírové formy Kancionálu, avšak jeho vhodné doplnění tam, kde papírová forma není dostupná.

Autor: Ondřej Mléčka, Tiskové středisko ČBK

Pin It