poutrodin1Maria Hilf - Nádvoří i ambity poutního areálu Maria Hilf u Zlatých Hor zaplnili v sobotu 8. 5. účastníci Diecézní pouti rodin. U kostela Panny Marie Pomocné bylo veselo. Za skvělou atmosféru mohou především děti, které svou bezsprostředností rozdávaly radost všem přítomným.

poutrodin2„Úsměvně to řekl otec biskup na začátku homilie, že při pohledu na všechny děti se mu vybavuje večerníček ,Pojďte, Pane, budeme si hrát.' Rozesmál všechny,“ popsala atmosféru na pouti rodin Marie Grabarczyková z Vidnavy na portále Růženec.cz

„Každý člověk je jedinečný, každá maminka je hrdá na své dítě. Otec biskup si všimnul copatého děvčátka ve čtvrté řadě. Děvčátku způsobil nesmírnou radost i její mamince. Podařilo se zachytit toto dítě s maminkou na fotce právě v tu danou chvíli. Myslím, že vyfocený okamžik mluví za vše a dává pocítit atmosféru z celého setkání z pouti rodin na Maria Hilf,“ dodala Grabarczyková.

poutrodin3Otec biskup přítomné rodiny povzbudil k následování příkladu Svaté rodiny. "Snaha o opravdový mír spočívá v přijetí Ježíšova evangelia a v životě podle Něho. Hledat Boží království, Boží vůli a všechno ostatní bude přidáno. Velkým příkladem je svatá Rodina, podle které chceme žít a kterou chceme následovat," řekl biskup.

FOTO: www.ruzenec.cz

 

Pin It