Ostrava - Dny otevřených dveří, výstavy a kulturní představení pro dospělé i děti. Taková je letošní nabídka tradiční kampaně Den Charity, která v září proběhne na mnoha místech v celé ČR. Akce se konají kolem svátku patrona charitních zařízení sv. Vincence z Pauly, který připadá na 27. září.

I některé Charity z naší diecéze se do akce zapojily. Charita Frýdek-Místek zve na den otevřených dveří, který se koná v úterý 23. září 2014 v rozmezí od 9 do 17 hod na jednotlivých střediscích: Dům pokojného stáří u Panny Marie Frýdecké, Oáza pokoje pro psychicky nemocné, Charitní ošetřovatelská a Charitní pečovatelská služba, Poradenské centrum ve Frýdlantu nad Ostravicí, Denní centrum Maják, Klub Nezbeda, Terénní služba ZOOM, Centrum Pramínek, Terénní služba Rebel, Odlehčovací služba a Týdenní stacionář.

Můžete se těšit na pestrý program – aquazorbing, výtvarné dílny pro děti, hudba, občerstvení, měření tlaku atd. a dozvíte se vše o našich službách. Více najdete zde: http://charitafm.cz/charita/index.php?section=215&lang=cz

Při příležitosti Dne Charity pořádá ve dnech 25. - 26. září 2014 Den otevřených dveří na svých střediscích v Jeseníku a ve Vidnavě i Charita Javorník. Pro všechny zájemce je připravena prohlídka zařízení, prodejní výstavka výrobků uživatelů, kulturní program i občerstvení, ale i mše sv. Bližší program naleznete na plakátu.

Na oslavu 18. výročí otevření domu sv. Cyrila a Metoděje zvou zaměstnanci Charity Opava v neděli 28. září do Vlaštoviček, kde program začne mší sv. ve 14.00, kterou bude sloužit o. Petr Kříbek. S programem se můžete seznámit zde: http://www.charitaopava.cz/?page=aktuality&id=1150

 „Touto každoroční kampaní představujeme nejširší veřejnosti celou škálu našich služeb. Nabídneme také zajímavá setkávání a kulturní zážitky,“ uvedl ředitel Charity ČR Lukáš Curylo. Zároveň připomněl, že kampaň Den Charity není spojena s žádnou finanční sbírkou.

Sv. Vincenc z Pauly (1581–1660) byl katolický kněz, který zasvětil život práci pro chudé. Stál u zrodu několika dobročinných organizací, organizoval rozsáhlou pomoc pro válkou zpustošené kraje. Roku 1737 byl svatořečen. Česká biskupská konference vyhlásila v lednu 2008 datum světcova úmrtí (27. 9.) jako Den charity a doporučila jeho slavení.

Převzato z http://dchoo.caritas.cz/

Pin It