Mladí lidé, kteří studují na vysokých školách v Ostravě, Opavě nebo Karviné, mají možnost účastnit se společných aktivit a bohoslužeb. Duchovním vedením vysokoškoláků pověřuje ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz vysokoškolské kaplany.

V diecézi působí také Vysokoškolské katolické hnutí (VKH). V Ostravě se jedná o společenství katolických studentů a všech, kdo se cítí být spjati s akademickou půdou především Vysoké školy báňské-Technické univerzity a Ostravské univerzity. Pořádá především mše svaté, společné modlitby, společenství a další duchovně zaměřené akce, přednášky i výlety. Všechny tyto akce jsou plně otevřené komukoliv. Srdečně jsou vítáni všichni, kdo se chtějí zúčastnit i pomoci s organizací.

vkh ovaII

Vysokoškolští kaplani:

P. Mgr. Tomáš Čirž, Dr. theol., mobil: 739 245 925, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
P. František Ptáček, SDB,
mobil: 731 600 068, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VKH Ostrava: Internetové stránky vysokoškolského katolického hnutí: https://vkhostrava.cz

Studentské mše svaté:
Každé pondělí v 19.00 hodin v kostele sv. Josefa v Ostravě (Don Bosko)
Každé úterý v 19.00 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci.
Od 18.00 hodin zkouška písní ke mši svaté a adorace.
V 19.00 hodin studentská mše svatá.
Ve 20.00 hodin společenství.

Spolčo v centru:
Schází se každou lichou středu v centru Ostravy od 18.00 hod. ve studentském klubu StudentOFF.
Společně se modlíme, čteme z duchovní literatury, diskutujeme a občas si někam vyjdeme...

Pin It