Centrum pro rodinu a sociální péči jako pastorační centrum naší diecéze vzniklo v listopadu 1999 a angažuje se na poli rodinné, manželské a sociální problematiky. Od svého zrodu úzce spolupracuje s neziskovou  organizací Centrum pro rodinu a sociální péči z. s., která byla v Ostravě založena v dubnu 1993. Jejím posláním je podporovat manželství, rodinu a mezilidské vztahy na základě křesťanských hodnot. Podpora se uskutečňuje prostřednictvím Střediska RODINA a Střediska VÝZVA.

Centrum pro rodinu a sociální péči nabízí:

Přípravu na manželství - Škola partnerství, Příprava snoubenců. Podporu fungování rodiny - Škola rodičovských a rodinných kompetencí - Manželská setkání, Manželské večery, Kurz efektivního rodičovství, kurz Cesta efektivní komunikace.  Poradnu pro vztahy a rodinu - psychologické poradenství, mediace a rodinné konsultace, poradenství v oblasti plánování rodičovství. Programy pro seniory - Akademie pro třetí věk, duchovní obnovy, výlety... Přednáškovou a vzdělávací činnost – akreditované přednášky pro pedagogy, školská primární  prevence, přednášky pro studenty, společenství. Duchovní obnovy a exercicie. Doprovázíme pěstounské rodiny.
Celou nabídku naleznete na webu www.prorodiny.cz

rodiny1

Prostřednictvím zapsaného spolku úzce spolupracuje s organizacemi věnujícími se podobné problematice. Společně s ostatními Centry pro rodinu v ČR jsme založili Rodinný svaz ČR. Ten je členem Federace katolických rodinných svazů v Evropě (FAFCE).

Vedoucí CPR: Bc. Marek Schneider, tel.: 731 625 875, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedoucí pastoračních projektů CPR: Vojtěch Orlík, tel.: 603 981 117, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Biskupství ostravsko-opavské
Centrum pro rodinu a sociální péči
Kostelní náměstí  3172/1
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 597 822 232
www.prorodiny.cz

 

Pin It