Centrum pro rodinu a sociální péči jako pastorační centrum naší diecéze vzniklo v listopadu 1999 a angažuje se na poli rodinné, manželské a sociální problematiky. Od svého zrodu úzce spolupracuje s neziskovou  organizací Centrum pro rodinu a sociální péči z. s., která byla v Ostravě založena v dubnu 1993. Jejím posláním je podporovat manželství, rodinu a mezilidské vztahy na základě křesťanských hodnot. Podpora se uskutečňuje prostřednictvím Střediska RODINA a Projektu VÝZVA.

Centrum pro rodinu a sociální péči nabízí:

Přípravu na manželství - Škola partnerství. Podporu fungování rodiny - Manželská setkání, Manželské večery, Kurz efektivního rodičovství... Poradnu pro vztahy a rodinu - psychologické poradenství, mediaci a rodinné konsultace, pastorálně-terapeutické poradenství,  oradenství v oblasti plánování rodičovství. Programy pro seniory - Akademie pro třetí věk, duchovní obnovy, výlety... Přednáškovou a vzdělávací činnost – akreditované přednášky pro pedagogy, školská primární  revence, přednášky pro studenty, společenství. Duchovní obnovy a exercicie.

rodiny1

Prostřednictvím zapsaného spolku úzce spolupracuje s organizacemi věnujícími se podobné problematice. Společně s ostatními Centry pro rodinu v ČR jsme založili Asociaci center pro rodinu. Ta je členem Mezinárodní federace center pro přípravu manželství (FICPM), jakož i Federace katolických rodinných svazů v Evropě (FAFCE).

Vedoucí Centra pro rodinu

Jan ZajíčekTel.: 597822232E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vedoucí pastoračních projektů CPR

Ing. Stanislav DostálTel.: 597822232E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Bc. Ludmila KaňokováE-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Biskupství ostravsko-opavské
Centrum pro rodinu a sociální péči
Kostelní nám. 1
728 02 Ostrava 1
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.prorodiny.cz

 

Pin It