„Nemocniční kaplan" je mezinárodní označení osoby, která vykonává pastorační péči ve zdravotnických, příp. sociálních službách. Působí na základě pověření daného svou církví a smlouvy s nemocnicí. Nabízí svou službu průvodce v úzkosti, v hledání naděje a odpovědí na otázky po smyslu života, v prožívání víry v době nemoci, umírání a smrti. Kaplan nemocného přijímá v jeho současném stavu, a to jak fyzických obtíží a psychosociálních problémů, tak v jeho emočních těžkostech a hledání orientace v souvislosti s tím, co nemocný prožívá.

Koordinaci služby nemocničních kaplanů v diecézi vykonává  P. ThLic. Václav Tomiczek.

 

nemockaplani

Nemocniční kaplani pro Fakultní nemocnici Ostrava:

P. ThLic. Václav Tomiczek, mobil: 733 741 700, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Vilém Holáň, mobil: 732 408 777, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na toto číslo mohou v Ostravě volat pacienti, rodinní příslušníci nebo personál nemocnic v případě, že si nemocný přeje setkání s duchovním, prosí o duchovní rozhovor nebo udělení svátostí.

 

Nemocniční kaplan pro Městskou nemocnici Ostrava-Fifejdy:

P. Mgr. Marek Žukowski, mobil: 731 689 571, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nemocniční kaplan pro nemocnici ve Frýdku-Místku:

P. ThLic. Jan Wojnar, mobil: 604 406 923, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nemocniční kaplan pro Nový Jičín:

Mgr. Jaromír Bok, trvalý jáhen, mobil: 739 329 155, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Nemocniční kaplan pro Opavu:

P. Mgr. Marek Večerek, mobil: 734 435 276, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

s. Mgr. Cecilie Heneberková, mobil: 734 435 276

Nemocniční kaplan pro Rehabilitační ústav a centrum sociálních služeb Hrabyně:

Mgr. Lubomír Tomeček, mobil: 773 217 256, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nemocniční kaplan pro LDN Vítkov-Klokočov:

P. Mgr. Zdenko Vavro, mobil: 730 523 540, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Informace o službě nemocničního kaplana najdete na tomto odkazu.

Pin It