Euchar.hodina

Eucharistická hodina je duchovní společenství věřících. Členové toho společenství se zavazují k adoraci a dobrovolné službě v církvi (nemocným, ve farnosti, v rodině apod.) – obojí alespoň půl hodinu týdně. Účast ve společenství je zprostředkováním duchovního dobra těm, kdo se zapojí (mše svatá sloužená za členy, vzájemná modlitba za sebe navzájem), a zároveň vede k vyvážené angažovanosti – modlitbě a práci pro druhé.

Toto společenství vzniká po vzoru olomoucké arcidiecéze, kde jeho zrod inicioval arcibiskup Jan Graubner, ve snaze navázat na dřívější laická sdružení a eucharistická bratrstva, která existovala ve více než tři sta farnostech na území arcidiecéze.

Do tohoto společenství věřících se může přihlásit každý diecezán – laik i duchovní, dospě­lý i dítě. Zájemci o přihlášení získají další informace a pokyny k přihlášení u faráře ve své farnosti.

Dekret společenství Eucharistická hodina ke stažení zde.

Informační letáček o Eucharistické hodině a přihláška ke stažení zde.

Sekretářem společenství byl biskupem k 1. prosinci 2015 jmenován P. Mgr. Petr Okapal, který každý měsíc slouží za členy společenství mši svatou.

 

Přihlásit se můžete na adrese:

Biskupství ostravsko-opavské, Mgr. Dana Szajterová, Kostelní náměstí 3172/1, 728 02 Ostrava

nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pin It