Eucharistická hodina

EH titulka

 

Přijetí do duchovního společenství adorátorů ostravsko-opavské diecéze nazvaném Eucharistická hodina je doprovázeno předáním osobní knížky člena. Tato knížka slouží k inspiraci pro strávené okamžiky před Ježíšem, který s námi zůstává po všechny dny až do konce časů v Nejsvětější svátosti oltářní. 
Osobní knížka člena společenství obsahuje nejen potvrzení přijetí za člena společenství, ale také texty k adoraci, které sestavil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Bosco Graubner, a volné stránky k poznámkám, které je možné využít, jestliže člověk v modlitbě přijme inspirativní Kristovo slovo, jež ho může provázet a je dobré, aby si je uchoval v paměti. Pro mnohé lidi návraty k takovým osobním okamžikům bývají i po letech povzbuzením, když si připomenou svou živou zkušenost s Ježíšem.
Tyto poznámky také bývají i pro druhé cenným svědectvím o živé osobní víře člověka.
Texty osobní knížky člena si je možno stáhnout v souboru pdf jako jednotlivé stránky nebo dvoustránky.

Euchar.hodina

Eucharistická hodina je duchovní společenství věřících. Členové toho společenství se zavazují k adoraci a dobrovolné službě v církvi (nemocným, ve farnosti, v rodině apod.) – obojí alespoň půl hodinu týdně. Účast ve společenství je zprostředkováním duchovního dobra těm, kdo se zapojí (mše svatá sloužená za členy, vzájemná modlitba za sebe navzájem), a zároveň vede k vyvážené angažovanosti – modlitbě a práci pro druhé.

Toto společenství vzniká po vzoru olomoucké arcidiecéze, kde jeho zrod inicioval arcibiskup Jan Graubner, ve snaze navázat na dřívější laická sdružení a eucharistická bratrstva, která existovala ve více než tři sta farnostech na území arcidiecéze.

Do tohoto společenství věřících se může přihlásit každý diecezán – laik i duchovní, dospě­lý i dítě. Zájemci o přihlášení získají další informace a pokyny k přihlášení u faráře ve své farnosti.

Dekret společenství Eucharistická hodina ke stažení zde.

Informační letáček o Eucharistické hodině a přihláška ke stažení zde.

Sekretářem sdružení byl biskupem k 1. prosinci 2015 jmenován P. Mgr. Petr Okapal, který každý měsíc slouží za členy sdružení mši sv.

 

Přihlásit se můžete na adrese:

Biskupství ostravsko-opavské, Mgr. Dana Szajterová, Kostelní náměstí 3172/1, 728 02 Ostrava

nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.