Maria Hilf - Poutní místo Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor patřilo v sobotu 13. 5. rodinám z celé diecéze. Společně s nimi přijel Svátek matek oslavit biskup František Václav Lobkowicz. Letošní pouť, na kterou dorazilo téměř čtyři sta účastníků, připravil společně s ostravským Centrem pro rodinu a sociální péči děkanát Nový Jičín. V den 100. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě na pouť dorazilo mnoho vícečetných rodin s malými dětmi.

Otec biskup ve své promluvě podtrhl sílu okamžiku každodenního odpuštění a smíření. „Před spaním si dejte pusu. Ta pusa tam patří. Vyjadřuje smíření, to vědomí, že se máme rádi,“ řekl rodičům i dětem biskup, který všem popřál, aby prožívali radostný život a měli radost ze svých dětí nejen tehdy, když jsou malé, ale i tehdy, až vyrostou. „Mějte k sobě vzájemnou lásku, bez lásky se nedá žít. Mějte se rádi a váš život bude krásný.“

Po mši svaté mohli poutníci využít nabídku aktivit, které pro ně připravilo Centrum pro rodinu i místní zlatohorští farníci. Velký zájem vzbudil stánek, kde si mohl každý vyrobit ozdobu z korálků. Náramky, čelenky, náhrdelníky, ale i růžence se rodily mezi šikovnými prsty dětí, které využily možnost vyrobit pro své maminky a babičky dárek k nedělnímu svátku.

Foto: Pavel Siuda

 

Pin It