Ostrava - Dopolední mši svatou na Zelený čtvrtek, tzv. Missu Chrismatis, tentokrát prožili shromáždění kněží, jáhni a věřící v katedrále Božského Spasitele se svým biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem. Chrám se zaplnil lidmi již čtvrt hodiny přede mší svatou, aby byli přítomni okamžiku, kdy přes 140 kněží obnoví své kněžské sliby. Biskup František jako jednu z prvních informací oznámil termín biskupského svěcení. Uskuteční se 28. 5. 2017 v 15.00 v ostravské katedrále Božského Spasitele.

Hlavním poselstvím otce biskupa při homilii bylo: „Vyvolil si nás, abychom šli a přinášeli ovoce, ...stále kolem sebe rozdávejme radost.“ Myšlenku podpořil také dárkem - knihou Radost z kněžství. Při mši také posvětil liturgické oleje katechumenů, nemocných a křižmo. V přímém přenosu ji přenášela televize Noe.

Biskupské svěcení Ostrava, která letos oslavuje 750 let od první písemné zmínky, dosud nepamatuje. S úmyslem požádat papeže Františka o pomocného biskupa se svěřil biskup Lobkowicz papežskému nunciovi u příležitosti loňských oslav 20. výročí diecéze. Dva dny po biskupském svěcení Mons. Martina Davida si diecéze připomene 21 let od svého založení papežem Janem Pavlem II.

Foto: Milan Chudej

Fotogalerie: autor snímků Zdeněk Poruba/Člověk a víra

Pin It