OKNO0713

 

Jáhenské a kněžské svěcení zachycují fotografie na obálce aktuálního vydání diecézního zpravodaje OKNO. Prázdninové dvojčíslo informuje o 3 nových jáhnech a 3 novokněžích ostravsko-opavské diecéze, ale i dalších 3 novokněžích - řeholnících, kteří z našeho kraje pocházejí. Radost z nových dělníků na vinici Páně je letos zastřena smutkem nad tragickou smrtí kněze P. Josefa Motyky.

Ve zpravodajství se dále dočtete o dokončení obnovy křížové cesty z Nového Jičína do Štramberku a setkání dětí na Prašivé. Kulturně se mohli obohatit posluchači Mozartovy Korunovační mše v Místku nebo účastníci festivalu Slezská lilie v Ostravě-Kunčičkách. Jak je na tom diecéze s počty věřících a co vše lze statisticky měřit se dočtete v příspěvku P. Dr. Marcela Puváka.

Farnost Hladké Životice je místem, kde již 48 let působí P. Hubert Šula. Jeho životní příběh se začal psát již před 89 lety v Kopřivnici a je jedním z posledních duchovních naší diecéze, kteří studovali v semináři ve Vidnavě. Otec Hubert poslední červencovou neděli oslavil 65 let kněžství. V roce 1948 jej vysvětil olomoucký arcibiskup Josef Matocha.

V prázdninovém čísle zpravodaje OKNO se ještě dozvíte o jubileu kardinála Lva Skrbenského z Hříště, který se narodil před 150 lety na zámku v Hukovicích u Nového Jičína. Letos si připomínáme také 75 let od jeho úmrtí. Na zámku v Kuníně je až do konce září otevřena výstava s názvem „Lev oděný v purpuru“, která dokumentuje životní osudy šlechtice, kněze, arcibiskupa později kardinála, který se účastnil dvou konkláve.

O kardinálovi, kterého si ještě řada čtenářů pamatuje, se dočtete v rubrice Osobnosti víry. Životní osudy rodáka ze Studénka kardinála Františka Tomáška popisuje P. Jan Larisch ThD.

Pin It