Časopis OKNO

Ostrava – Letní vydání diecézního zpravodaje OKNO s fotografiemi nových jáhnů a novokněží na zadní straně obálky informuje o svěceních, nové křížové cestě v Hati u Hlučína i návštěvě kněží ze Slovenska.

Ostrava – Červnové vydání diecézního zpravodaje OKNO informuje o Noci kostelů, nové zahradní kapli v Domově Sluníčko v Ostravě-Vítkovicích nebo diecézním setkání seniorů. Novinky z oblasti církevního hospodaření dokumentuje zpráva o novém parkovišti na Hukvaldech nebo přístavba Církevní základní školy sv. Ludmily v Hradci nad Moravicí.

Ostrava - O návštěvě nuncia v Ostravě, výstavě k 120. výročí narození kardinála Františka Tomáša, ale také zprávu o Misse Chriismatis v katedrále přinesly čtenářům první stránky květnového vydání diecézního zpravodaje OKNO.

Ostrava – Krátce po diecézním setkání mládeže BISCUP 2019 vyšlo dubnové číslo zpravodaje OKNO. Ve zpravodajské části časopisu najdou čtenáři zprávu o setkání i anketu s účastníky. Do Frýdku o víkendu 5. - 7. dubna dorazilo více než 500 mladých.

Ostrava – Proč se lidé postili 40 dní od masa a proč si rakouský morální teolog P. Michael Rosenberger myslí, že by se lidé měli k dávné postní praxi vrátit. Odpověď na tuto otázku se dočtete v tématu aktuálního vydání diecézního zpravodaje OKNO. V březnovém vydání se dozvíte také řadu dalších zajímavostí. Například o tradici klášterních pivovarů nebo nezvyklém překladu evangelia s názvem Parabible.