Previous Next Play Pause
Dveřmi otevřených chrámů prošlo 225 tisíc lidí. Skokanem roku je „šikmý kostel“ v Karviné
Biskup Martin zve k synodálnímu procesu v diecézi (Video)
Na Ignaciánské exercicie do Českého Těšína
Nemocniční kaplani nabízejí své služby i lékařům, zdravotníkům a rodinným příslušníkům

Odry - Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách a Křesťanské gymnázium v Praze vyhlašují  II. ročník celostátní literární soutěže „Po stopách světců“ pod záštitou otce biskupa Mons. Františka Václava Lobkowicze. Do soutěže se mohou přihlásit studenti středních škol v kategoriích prozaická práce libovolného žánru a poezie.

Rozsah prací v obou kategoriích je max. 3 strany A4 (písmo Times New Roman, velikost 12 b, řádkování 1,5). Každá práce musí obsahovat plné jméno autora, adresu školy, e-mailovou adresu školy. Literární práce zasílejte v elektronické podobě na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 6. ledna 2012.

Došlé příspěvky bude hodnotit odborná porota složená z řad pedagogů a duchovních dvou církevních škol – Křesťanského gymnázia v Praze a Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České v Odrách. Výsledky soutěže budou zveřejněny 22. března 2012 při příležitosti Celostátní přehlídky církevních škol, kterou každoročně pořádá SPgŠ a SZŠ sv. Anežky České v Odrách. Vítězové obdrží čestná uznání, věcnou a finanční odměnu.

Mediálními partnery literární soutěže jsou rádio Proglas, Katolický týdeník a Televize NOE.

Motto

„Jak mluví tvé sepjaté ruce

s Bohem?

Pokorně, tiše.

Mluví i o mně? Usmíváš se.

V tvých očích se míhá má

naděje, že i o mně jsi s Bohem

promlouval

Pin It