Martin David Pavel ZuchnickV každé diecézi biskup ustanovuje generálního vikáře – kněze, který má řádnou moc podle církevních zákonů a který pomáhá biskupovi v řízení celé diecéze. Generální vikář je především výkonným pracovníkem, dalo by se říci manažerem biskupství. Jedná v konkrétních záležitostech s farnostmi a kněžími, zařizuje smlouvy, rozhoduje v právních a obchodních záležitostech, jedná se státními úředníky a představiteli místní samosprávy či s jinými subjekty veřejného života. Podléhá plně biskupovi a také jej v případě jeho nepřítomnosti zastupuje.

Dne 7. 4. 2017 byl Mons. Martin David jmenován papežem Františkem pomocným biskupem ostravsko-opavským a titulárním biskupem Tucca di Numidia. Biskupské svěcení přijal v neděli 28. 5. 2017. Hlavním světitelem byl biskup František Václav Lobkowicz a spolusvětiteli olomoucký arcibiskup Jan Graubner a brněnský biskup Vojtěch Cikrle. 

 

 

Apoštolský administrátor

Mons. Mgr. Martin DavidE-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sekretářka generálního vikáře

Mgr. Dana SzajterováTel.: 597822221E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Uložit

Uložit

Pin It