Martin David Pavel Zuchnick

Mons. Martin David

Apoštolský administrátor sede plena et ad nutum Sanctae Sedis (jedná se o apoštolského administrátora diecéze ustanoveného z rozhodnutí Svatého stolce v situaci, kdy je diecézní biskup v úřadu) má všechna práva, pravomoci a povinnosti jako diecézní biskup, tedy úkol učit, řídit a posvěcovat (munus docenci, munus gubernandi, munus sanctificandi). Diecézní biskup nadále vykonává biskupský úřad v oblasti vyučování a posvěcování. V této nestandardní situaci jsou kromě jiného pozastaveny výkony úřadů generálního vikáře a biskupských vikářů, jejich úřady však nejsou zrušeny. Apoštolský administrátor může jmenovat vlastního delegáta ad omnia (čili obecného delegáta), případně další delegáty, kterým svěří kompetence pro konkrétní oblasti nebo konkrétní území v diecézi. Kněžská rada stejně jako sbor konzultorů i nadále pokračuje ve výkonu svých úkonů až do vypršení stávajícího funkčního období.

Sekretář biskupa

Mgr. Aleš LigockýTel.: 597822211E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sekretářka biskupa

Martina MatějováTel.: 597822212, 731625628E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Uložit

Uložit

Pin It