Previous Next Play Pause
Červená středa připomíná oběti náboženského pronásledování
V Kopřivnici připravují třetí ročník evangelizačních kurzů Alfa. První setkání v lednu 2020
Den otevřených dveří s vánočním jarmarkem na BiGy
Poděkování biskupů signatářům petice za záchranu domácí zdravotní péče

24OrePapezOstrava/Vatikán - Papežská rada pro novou evangelizaci oslovila jednotlivá biskupství s celosvětovou iniciativou, která během postní doby zdůrazní význam svátosti smíření. Iniciativa s názvem „24 hodin pro Pána“ začíná v pátek 28. 3. v 17.00 hodin. Do této aktivity se má každá diecéze zapojit alespoň jedním kostelem, kde bude nepřetržitě příležitost k přijetí svátosti smíření. V ostravsko-opavské diecézi to bude kostel sv. Josefa (Don Bosko) v Ostravě na Vítkovické ulici.

„Prostřednictvím Papežské rady pro evangelizaci nás Svatý otec vybízí, abychom se zapojili do celosvětové akce s názvem „24 hodin pro Pána“ která se má konat před 4. nedělí postní.   Papežská rada vyzývá, aby v každé diecézi byl otevřen alespoň jeden kostel, ve kterém bude nabídnuta možnost přijetí svátosti smíření  a také vystavena Nejsvětější svátost k adoraci s prosbou za obrácení hříšníků,“ uvedl biskup František Václav Lobkowicz s tím, že akce bude zahájena v pátek 28.  března  v 17.00 hodin, kdy papež František v bazilice sv. Petra v Římě zahájí kající bohoslužbou velké zpovídání, které ukončí v sobotu v 17 hodin nešporami. Svatý otec bude také sám v bazilice sv. Petra zpovídat. „Nová iniciativa, která má stát tradicí, která bude vždy o čtvrté neděli postní pokračovat také v dalších letech,“ uvedl předseda papežské rady pro novou evangelizaci kardinál Rino Fisichella.

DonBoskoOstravaOstravsko-opavská diecéze se k iniciativě „24 hodin pro Pána“ připojí zpovídáním v salesiánském kostele sv. Josefa (Don Bosko), který bude k dispozici kajícníkům v pátek 28. 3. již v době od  9.00 do 12.00 hod. a od 14.00 hod. až do půlnoci. Kněží budou v kostele zpovídat také v sobotu 29. 3. dopoledne od 7.00  do 12 hodin. Biskup František Václav Lobkowicz vyzval k zapojení do papežské iniciativy také další farnosti v diecézi. „Ve farnostech už jistě máte naplánováno zpovídání před Velikonocemi, přesto  bych byl rád, kdyby v diecézi vznikla i další místa, která se v tomto termínu s nabídkou kající pobožnosti, svátosti smíření a adorace připojí,“ řekl biskup Lobkowicz s tím, že hlavním smyslem iniciativy je poukázat na význam svátosti smíření a využít postní dobu jako nejvhodnější období pro evangelizaci ve světle této svátosti.

Pin It