Previous Next Play Pause
Slovo biskupa Františka Václava Lobkowicze k obnovení bohoslužeb
List Svatého otce všem věřícím k měsíci květnu: vytrvejte v modlitbě růžence
Duchovní a psychoterapeutická pomoc na telefonu
Modlitba papeže Františka k Panně Marii

FilmPosledniVrcholOstrava – Na začátku ledna připravilo ostravské Kino Art filmovou projekci španělského dokumentu s názvem Poslední Vrchol / La Última Cima. Film vypráví životní příběh španělského kněze, děkana teologické fakulty, filosofa a horolezce Pabla Domíngueze, který tušil, že zemře mladý a přál si, aby to bylo v horách...

poslednivrcholPlakatKněz Pablo Domínguez v čase mezi studiem a působením na teologické fakultě pokořil mnohé horské vrcholy v Andách, Himalájích a Alpách. Filosof, který se nebál života ani smrti, zemřel ve svých 42 letech při horském neštěstí po zdolání poslední španělské hory nad 2000 metrů. Pro nespočet lidí je paradoxně tato událost okamžikem, ve kterém pro ně Pablo začal žít. Dokument "Poslední vrchol" je plný naděje a radosti, smíchu i slz jeho rodiny, přátel, kolegů a studentů, ve kterých zanechal hlubokou stopu a otázku: "Mohl bych tak žít i já?"

Kino Art nabídne divákům tři filmové projekce za sebou. V 15.00 hodin pro seniory, v 17.00 a 19.30 hodin pro ostatní veřejnost. Na film se do kina chystá i ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Všech tří projekcí se osobně zúčastní také režisér Juan Manuel Cotelo, který se po projekci setká s diváky. Kvůli menší kapacitě doporučujeme rezervaci lístků předem v rezervačním systému Kina Art.  Vstupné stojí 60,- Kč.

Více informací na www.poslednivrchol.cz

Pin It