Previous Next Play Pause
Diecézní pouť za rodiny a duchovní povolání přivítá 7. října frýdecká bazilika
OKNO na září s biskupem Martinem, Dobou stvoření i ohlédnutím za prázdninami
Jubilejní 20. Svatováclavský hudební festival zahájilo Brahmsovo requiem v ostravské katedrále. Dalších 22 koncertů je před námi
Biskup Martin David převzal berlu po biskupu Františkovi. Slavnostní mši svatou s ním slavila plná katedrála
Kurzy v novém školním roce. Otevírá se kurz pro mimořádné udělovatele svatého přijímání i další vzdělávání pro varhaníky a hudebníky ve scholách

SanPietroOstrava/Řím – Sotva se poutníci vrátili z Národní pouti do Svaté země, už se mohou připravovat na další cestu. Tentokrát má cestovní kancelář Palomino ve své nabídce poutní zájezd do Říma u příležitosti návštěvy biskupů České biskupské konference „Ad limina apostolorum“. Autobusový zájezd se do Věčného města na Tibeře vypraví v termínu od 10. 2. do 18. 2. a na programu je také audience s papežem Františkem.

Cestovní kancelář Palomino ve spolupráci s ostravsko-opavským biskupstvím nabízí padesát míst v zájezdu, který slibuje návštěvu významných křesťanských památek a účast na veřejném programu papeže. „Návštěva ,Ad limina‘ je výrazem sounáležitosti místní církve v naší zemi s církví univerzální. Je vhodné, aby biskupy na této pouti doprovázeli také věřící jejich diecézí. Proto je mým přáním, aby i věřící z mé diecéze putovali spolu se mnou k hrobům apoštolů,“ uvedl ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz.

Každý den budou poutníci slavit se všemi našimi biskupy mši svatou, to vždy v jedné z hlavních římských bazilik. Zúčastní se tradiční nedělní modlitby Anděl Páně na Svatopeterském náměstí a spolu s biskupy prožijí audienci u Svatého otce Františka. Čas mimo společný program bude vyplněn prohlídkami antických i křesťanských pamětihodností Říma.

Na seznamu památek, které poutníci během pobytu v Římě stihnout navštívit, jsou bazilika Sv. Pavla za hradbami, chrám sv. Klimenta s hrobem sv. Cyrila, chrám Santa Maria in Ara coeli, bazilika San Giovanni in Laterano, Svaté schody, Santa Maria Maggiore, Santa Croce in Gerusalemme – titulární chrám kardinála Vlka a San Marcellino e Pietro – titulární chrám kardinála Duky.

Cena zájezdu je 10.500,- Kč.

Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem, 6x ubytování v hotelu ve 2-3 lůžkových pokojích včetně polopenze, kompletní cestovní pojištění, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: 45 EUR /vstupy, turistické poplatky/.

Zájemci se mohou hlásit:

Cestovní kancelář PALOMINO

Irena Hendrychová

V Rohu 725/12, 142 00 Praha 4

Tel./Fax: 244 404 239

Mobil: 728 361 728, 728 327 282,

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.palomino.cz                                                                                                              

Plakátek k pouti s programem ke stažení zde.

Pin It